سقف تسهیلات مسکن روستایی همدان ۲ برابر شد

آبان 21, 1400
7 بازدید

ایسنا/همدان مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان همدان از افزایش سقف تسهیلات این بخش به یک میلیارد ریال با کارمزد پنج درصد و بازپرداخت ۲۰ ساله خبر داد. حسن ظفری در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به افزایش دو برابری تسهیلات مسکن روستایی، بیان کرد: سقف تسهیلات مسکن روستایی که تاکنون ۵۰۰ میلیون ریال بود با […]

سقف تسهیلات مسکن روستایی همدان ۲ برابر شد

ایسنا/همدان مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان همدان از افزایش سقف تسهیلات این بخش به یک میلیارد ریال با کارمزد پنج درصد و بازپرداخت ۲۰ ساله خبر داد.

حسن ظفری در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به افزایش دو برابری تسهیلات مسکن روستایی، بیان کرد: سقف تسهیلات مسکن روستایی که تاکنون ۵۰۰ میلیون ریال بود با مصوبه هیئت وزیران و ابلاغ بنیاد مسکن کشور، تسهیلات بهسازی و نوسازی مسکن روستایی به یک میلیارد ریال با کارمزد پنج درصد و بازپرداخت ۲۰ ساله افزایش یافت.

او با بیان اینکه این تسهیلات برای ارائه خدمات بهسازی و نوسازی واحدهای کم دوام و بی‌دوام و تأمین مسکن اقشار واجد شرایط در سطح روستاهای استان  و با اولویت زوج‌های جوان پرداخت می‌شود، تصریح کرد: بر اساس پیگیری‌های انجام شده از مجموع ۲۰۰ هزار واحد مسکونی سهم استان همدان دوازده هزار سهمیه مصوب شده است.

ظفری خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از چهار هزار و ۸۰۵ فقره تسهیلات تخصیصی به بانک‌های عامل از جمله بانک کشاورزی، صادرات، تجارت، رفاه و ملت معرفی شده‌اند که متناسب با این ظرفیت ابلاغ شده تاکنون برای بیش از سه هزار و ۹۸۲ متقاضی واجد شرایط پرونده تشکیل و از این میزان  ۶۴۲ پرونده برای بررسی و عقد قرارداد طی چند روز گذشته به بانک‌ها ارسال شد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان همدان اظهارکرد: هم اکنون بیش از هزارو ۱۹۳ پرونده آماده ارسال به بانک‌های شهرستان‌های استان هستند که بلافاصله بعد از ابلاغ برای عقد قرارداد به بانک‌ها آن هم برابر میزان سهمیه تعیین و ابلاغ شده هرشهرستان ارسال خواهد شد.

ظفری با تأکید بر این که ساخت مسکن به عنوان یکی از نیازهای اساسی مردم در سطح استان است و از آنجایی که یکی از شاخص‌های مسکن مناسب، ایمن بودن و استحکام ساختمان‌ها بوده است، ابراز امیدواری کرد که با تلاش مسئولان و مردم، فرهنگ مقاوم سازی و استفاده از تسهیلات در راستای مقاوم‌سازی و بهسازی مسکن روستایی در بین روستاییان رواج پیدا کند.

منبع:ایسنا