سفر هیئت امنیتی اسرائیل به مصر برای بررسی آتش بس غزه و تبادل اسرا

مرداد 17, 1400
46 بازدید

هیئت امنیتی رژیم صهیونیستی برای بررسی موضوع آتش بس و معامله تباد اسرا با حماس وارد قاهره شد. به نقل از العربی الجدید، هیئت امنیتی اسرائیلی که شامل رهبرانی از شورای امنیت داخلی رژیم صهیونیستی و موساد است با ریاست نمرود شفر، رئیس سابق شعبه برنامه ریزی نظامی وارد مصر شد. قاهره از دولت جدید […]

سفر هیئت امنیتی اسرائیل به مصر برای بررسی آتش بس غزه و تبادل اسرا

هیئت امنیتی رژیم صهیونیستی برای بررسی موضوع آتش بس و معامله تباد اسرا با حماس وارد قاهره شد.

به نقل از العربی الجدید، هیئت امنیتی اسرائیلی که شامل رهبرانی از شورای امنیت داخلی رژیم صهیونیستی و موساد است با ریاست نمرود شفر، رئیس سابق شعبه برنامه ریزی نظامی وارد مصر شد.

قاهره از دولت جدید اسرائیل با ریاست نفتالی بنت خواسته بود مذاکرات تثبیت آتش بس و معامله تبادل اسرا را ازسربگیرد.

منابع درباره اظهارات اخیر ارتش رژیم صهیونیستی درباره عملیات جدید علیه غزه اعلام کردند: هدف از این اظهارات در اصل جبهه داخلی اسرائیل و خاموش کردن آتش خشم به دنبال عملیات غیرموفق اخیر علیه غزه و برای مقابله با تحرکات مخالفان علیه دولت و افزایش فشارها قبل از رفتن به مذاکرات آتش بس بود.

منابع همچنین احتمال دادند که این هفته هیئتی از حماس نیز وارد قاهره شود.

شفر که رهبری هیئت اسرائیلی را برعهده دارد تاریخچه طولانی از مواضع خصمانه علیه فلسطینی‌ها و نوار غزه دارد. وی خلبان نیروی هوایی ارتش رژیم صهیونیستی بود و از ۲۰۱۰ فرمانده ستاد ارتش نیروی هوایی بود. در ۲۰۱۲ به عنوان رئیس شعبه برنامه ریزی نظامی انتخاب شد.

شفر نوار غزه را خطر بزرگی می‌داند که باید مانع پیشرفت نظامی آن شد. وی درباره این مسئله با رهبری مصر مذاکره می‌کند.

منبع:ايسنا