سفر رئیس ستاد ارتش الجزایر به روسیه

مرداد 17, 1400
51 بازدید

رئیس ستاد کل ارتش الجزایر به دعوت وزیر دفاع روسیه به این کشور سفر کرد.  به نقل از سایت “النهار آنلاین” الجزایر، وزارت دفاع الجزایر با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که السعید شنقریحه، رئیس ستاد کل ارتش این کشور به دعوت سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه برای حضور در نهمین همایش دو روزه امنیت بین‌المللی […]

سفر رئیس ستاد ارتش الجزایر به روسیه

رئیس ستاد کل ارتش الجزایر به دعوت وزیر دفاع روسیه به این کشور سفر کرد.

 به نقل از سایت “النهار آنلاین” الجزایر، وزارت دفاع الجزایر با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که السعید شنقریحه، رئیس ستاد کل ارتش این کشور به دعوت سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه برای حضور در نهمین همایش دو روزه امنیت بین‌المللی به مسکو سفر کرد.

شنقریحه پنج‌شنبه در دفتر خود میزبان یک هیات نظامی از روسیه به ریاست مدیر دفتر مرکزی همکاری‌های نظامی و فنی روسیه بود.

در آن دیدار همکاری‌های نظامی و فنی میان دو کشور و راه‌های توسعه و تقویت هر چه بیشتر آنها مورد بررسی دو طرف قرار گرفته و بر لزوم گسترش این همکاری‌ها در زمینه‌های مهم مشترک و ارتقای آنها تا سطح مشارکت استراتژیک موجود میان دو کشور تاکید شد.

سفیر روسیه در الجزایر پیشتر از انجام برخی مقدمات میان مسؤولان دو کشور برای امضای ۱۰ توافقنامه در زمینه‌های مختلف سخن گفته و تاکید کرده بود: روابط روسیه-الجزایر چند بعدی بوده و با یک تحول رو به بالا و گفتگوی سیاسی مستمر میان سران دو کشور روبه‌رو است، دهمین نشست کمیته مشترک دو کشور نیز سنگ بنای جدیدی برای روابط دو کشور خواهد بود.

منبع:ايسنا