سعیدی: جلوی راه‌اندازی مجدد صید ترال باید گرفته شود

مهر 12, 1400
25 بازدید

نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد صید ترال معیشت جامعه صیادی را به چالش کشیده و هر گونه تلاشی برای راه‌اندازی مجدد آن باید گرفته شود.   معین‌الدین سعیدی در جریان جلسه امروز مجلس و بررسی گزارش کمیسیون عمران در خصوص زلزله سی‌سخت بیان کرد:‌ در ابتدا به خانواده‌هایی که عزیزان خود […]

سعیدی: جلوی راه‌اندازی مجدد صید ترال باید گرفته شود

نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد صید ترال معیشت جامعه صیادی را به چالش کشیده و هر گونه تلاشی برای راه‌اندازی مجدد آن باید گرفته شود.

  معین‌الدین سعیدی در جریان جلسه امروز مجلس و بررسی گزارش کمیسیون عمران در خصوص زلزله سی‌سخت بیان کرد:‌ در ابتدا به خانواده‌هایی که عزیزان خود را در طوفان شاهین در چابهار از دست دادند تسلیت می‌گویم. طوفان شاهین خسارات بسیاری را به زیرساخت‌های حوزه آب، برق، راه و ظرفیت‌های کشاورزی استان وارد کرده است و باید زیرساخت‌های حوزه مدیریت بحران در منطقه مکران تقویت شده و خسارات وارده برآورد و راهکار جبران آن بررسی شود.

وی در تذکری به وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد:‌ اخباری به گوش می‌رسد که جرثومه فساد یعنی صید ترال که با پیگیری مجلس متوقف شده بود مجددا تلاش‌هایی برای به راه‌انداختن آن می‌شود. صید ترال معیشت جامعه‌ صیادی را دچار چالش می‌کند و باید جلوی آن گرفته شود.

نماینده مردم چابهار در مجلس تصریح کرد:‌ از آقای رئیس جمهور بابت گام‌های بزرگی که در واکسیناسیون برداشتند تشکر می‌کنم اما ایشان در چابهار متعهد شدند که دانشگاه علوم پزشکی چابهار ایجاد شود و ما به صورت ویژه این درخواست را از ایشان داریم. با توجه به اینکه سازمان تأمین اجتماعی در حوزه درمانی اقدامی در منطقه چابهار انجام نداده است ایجاد بیمارستان‌های تأمین اجتماعی در سواحل مکران یکی از مطالبات جدی ما است.

وی در ادامه تأکید کرد: شاخص‌های حوزه سلامت در جنوب سیستان و بلوچستان فاصله نجومی با سایر نقاط کشور دارد که باید به آن توجه شود. بیش از ۲۰۰ انتصاب در دولت آقای رئیسی اتفاق افتاده اما جای تأسف است که از نیروهای توانمند استان سیستان و بلوچستان استفاده نشده است.

منبع: ايسنا