سریال های محرمی بررسی می شوند

مرداد 17, 1400
130 بازدید

با نزدیک شدن به دهه محرم دبیر شورای معارف سیما در نشستی مجازی به تشریح برنامه‌های شبکه‌های تلویزیونی پرداخت.   نشست خبری معرفی برنامه‌های سیما در محرم ۱۴۰۰  با حضور دبیر شورای معارف سیما، جواد شیخ اکبری به صورت مجازی برگزار شد. شیخ اکبری در این نشست درباره برنامه‌ریزی صورت گرفته در این دهه گفت: […]

سریال های محرمی بررسی می شوند

با نزدیک شدن به دهه محرم دبیر شورای معارف سیما در نشستی مجازی به تشریح برنامه‌های شبکه‌های تلویزیونی پرداخت.

  نشست خبری معرفی برنامه‌های سیما در محرم ۱۴۰۰  با حضور دبیر شورای معارف سیما، جواد شیخ اکبری به صورت مجازی برگزار شد.
شیخ اکبری در این نشست درباره برنامه‌ریزی صورت گرفته در این دهه گفت: «در تمام شبکه‌های سیما از ساعت ۶ صبح با پخش سخنرانی حسینیه تلویزیونی آغاز می‌شود و کار تا یک بامداد ادامه پیدا می‌کند.»
او با اشاره به اینکه امسال با توجه به شرایط کشور ممکن است قشر زیادی از مردم نتوانند در مراسم‌ها شرکت کنند، گفت: «در این شرایط وظیفه سیما بود برای مردمی که می‌خواهند در خانه بمانند شرایطی فراهم کند تا بتوانند بهره معنوی از سخنرانی و مداحی‌ها ببرند.»
دبیر شورای معارف سیما با تأکید بر برنامه‌ریزی ویژه‌ای که برای تاسوعا و عاشورا صورت گرفته است، به تشریح برنامه‌های کلی شبکه‌های تلویزیون در این دوره پرداخت.
به گفته شیخ اکبری در شبکه یک حجت الاسلام عالی ساعت ۱۷:۳۰ در بحث حسینیه تلویزیونی به سخنرانی می‌پردازد. همچنین یکی از ویژه برنامه‌های شبکه یک که برای دهه اول محرم تدارک دیده شده برنامه «این شب‌ها» است که هر شب ساعت ۲۳:۴۵ با موضوع معارف عاشورا پخش خواهد شد.
این دبیر همچنین درباره برنامه «سریالیست» که از شبکه یک پخش می‌شود نیز گفت: «شبکه یک برنامه سریالیست هم دارد که در این دهه به بررسی سریال‌های محرمی اختصاص دارد.»
دبیر شورای معارف سیما در ادامه با اشاره به برنامه‌های شبکه دو در دهه محرم گفت:«شبکه دو مستندی به نام «یک قرن با حسین» را تولید کرده است که هر شب ساعت ۲۱ در ۱۷قسمت بیست دقیقه‌ای پخش خواهد شد.»
شیخ اکبری، در ادامه به ساعت سخنرانی‌های شبکه دو اشاره کرد و گفت: « شبکه دو، دو زمان برای سخنرانی دارد که یکی ۶ صبح است و یکی بلافاصله پس از نماز ظهر پخش می‌شود.»
به گفته او شبکه سه برنامه «در آستان خورشید» را دارد که از کربلا به صورت زنده پخش می‌شود و برنامه «تکیه‌گاه» که به صورت زنده پوشش برنامه‌های هیئات‌ کشور را بر عهده دارد.
این دبیر در ادامه تشریح برنامه‌های شبکه سه در دهه محرم افزود: «شبکه سه به لحاظ ریتم تندی که که جدول پخشش دارد برخی میان‌برنامه‌های کوتاه معارفی نیز تدارک دیده است که در میان برنامه‌ها استفاده بکند.»
به گفته شیخ اکبری شبکه پنج یک ویژه برنامه به اسم «واحه» دارد که هر شب ساعت ۲۱ پخش خواهد شد. علاوه بر این سخنرانی آقای پناهیان نیز هر روز ساعت ۱۶ از این شبکه پخش خواهد شد.
دبیر شورای معارف سیما درباره برنامه شبکه آموزش در دهه محرم گفت: « شبکه آموزش ویژه برنامه‌ای دارد با عنوان «بفرمایید روضه» که هر روز پخش می‌شود.»
شیخ اکبری در آخر با اشاره به این نکته که سخنرانی‌هایی که برای شبکه قرآن و معارف سیما در نظر گرفته شده متفاوت است، گفت: «بار اصلی تولید و پخش برنامه های محرم بر دوش شبکه قرآن و معارف سیما است.»
منبع: ايسنا