سرریز عملکرد بد سایر دستگاه ها به دستگاه قضایی وارد می شود

مرداد 17, 1400
34 بازدید

 نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: حجم بالای خدمات دستگاه قضایی امید آفرین است اما ورود این حجم از پرونده ها از نگاه دیگر جای تاسف دارد زیرا سرریز کم عمل کردن و بد عمل کردن سایر دستگاه ها به دستگاه قضایی وارد می شود. حجت الاسلام و المسلمین”حسن علیدادی سلیمانی” […]

سرریز عملکرد بد سایر دستگاه ها به دستگاه قضایی وارد می شود

 نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: حجم بالای خدمات دستگاه قضایی امید آفرین است اما ورود این حجم از پرونده ها از نگاه دیگر جای تاسف دارد زیرا سرریز کم عمل کردن و بد عمل کردن سایر دستگاه ها به دستگاه قضایی وارد می شود.

حجت الاسلام و المسلمین”حسن علیدادی سلیمانی” امروز اول تیرماه در دیدار اعضای شورای قضایی استان کرمان به مناسبت هفته قوه قضاییه با تقدیر از تلاش های شبانه روزی قضات و کارکنان دستگاه قضایی، اظهار کرد: حجم پرونده های ورودی به دستگاه قضایی نشان می دهد که در سایر حوزه ها کم کاری هایی انجام می شود و امیدواریم در دولت جدید با اصلاح فرایندهای موجود از ورود پرونده های زیاد به دستگاه قضایی جلوگیری شده و فراغتی برای قضات ایجاد شود که هر چه بهتر در مسیر تحقق عدالت گام بردارند.

وی با گرمیداشت سالروز شهادت شهید بهشتی و یارانش گفت: ایجاد تحول در هر حوزه به سه پایه اساسی نیاز دارد که یکی از این پایه ها نقشه راه است و سند تحول قضایی نقشه راه این دستگاه در مسیر تحول به شمار می رود.

علیدادی سلیمانی با اشاره به اینکه نیروی انسانی و مجهز بودن به ابزار و امکانات موردنیاز از دیگر پایه های ایجاد تحول در حوزه های مختلف به شمار می روند، ادامه داد: در مسئولیت سنگین دستگاه قضایی و جایگاه رفیع این دستگاه، نیروی انسانی از اهمیت ویژه تری برخوردار است.

امام جمعه کرمان بیان کرد: دستگاه قضایی در استان کرمان از نیروی انسانی لایق، شایسته، متخصص، سالم، شجاع و دارای دیانت لازم در حوزه ماموریت های خود برخوردار است.

وی به اهمیت عدالت گستری اشاره و بیان کرد: نظام تکوین بر مبنای عدالت شکل گرفته است و این امر اهمیت دستگاه قضایی را نشان می دهد.

علیدادی سلیمانی تصریح کرد: اصل اساسی در اجرای ماموریت های دستگاه قضایی، اجرای عدالت به معنای واقعی کلمه است و در این راستا نیروی انسانی از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

وی در پایان با اشاره به این مطلب که سند تحول قضایی باید به عنوان یک الگوی اساسی در مسیر تحول تداوم یابد، گفت: حجم بالای خدمات دستگاه قضایی امید آفرین است اما ورود این حجم از پرونده ها از نگاه دیگر جای تاسف دارد زیرا سرریز کم عمل کردن و بد عمل کردن سایر دستگاه ها به دستگاه قضایی وارد می شود.

منبع:ایسنا