سختگیری دستگاه‌های متولی برای مدیریت موج پنجم کرونا

مرداد 24, 1400
3 بازدید

 رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با تأکید بر ضرورت سختگیری دستگاه‌های متولی برای مدیریت موج پنجم کرونا، از آمادگی مدیریت شهری برای توسعه فضاهای واکسیناسیون و یا هر اقدام دیگری برای آرامش بیشتر در روال واکسیناسیون و کاهش شیوع بیماری خبر داد. محمد نورصالحی امروز (یکشنبه- ۲۴ مردادماه) در چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر […]

سختگیری دستگاه‌های متولی برای مدیریت موج پنجم کرونا

 رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با تأکید بر ضرورت سختگیری دستگاه‌های متولی برای مدیریت موج پنجم کرونا، از آمادگی مدیریت شهری برای توسعه فضاهای واکسیناسیون و یا هر اقدام دیگری برای آرامش بیشتر در روال واکسیناسیون و کاهش شیوع بیماری خبر داد.

محمد نورصالحی امروز (یکشنبه- ۲۴ مردادماه) در چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، با اشاره به تعطیلی پنج روزه کشور با تصمیم ستاد ملی کرونا، اظهار کرد: امیدواریم در این روزها که همزمان با ایام سوگواری امام حسین(ع) است این مراسم با شکوه و عظمت با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی انجام شود و از سوی دیگر عبور و مرورها مدیریت شده و محدودیت‌های سفر به نحو صحیحی اجرا شود.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه لازم است دستگاه‌های متولی سختگیری کنند تا موج پنجم کرونا مدیریت شود و شبکه بهداشت و درمان بیش از این دچار فرسودگی نشود، افزود: می‌توان با رعایت این موازین که کم هزینه است، از تحمیل هزینه‌های بسیار به جامعه سلامت کشور جلوگیری کرد.

وی با تاکید بر اینکه همه دستگاه‌ها باید در راستای فائق آمدن بر مشکلات ناشی از شیوع کرونا همکاری کنند، تصریح کرد: مدیریت شهری آمادگی دارد اگر به توسعه فضاهای واکسیناسیون و یا هر اقدام دیگری برای کاهش شیوع بیماری و آرامش بیشتر روال واکسیناسیون نیاز است انجام شود.

نورصالحی خاطرنشان کرد: در یک جلسه اضطراری اقدامات مشترکی که مدیریت شهری و دانشگاه علوم پزشکی می‌توانند انجام دهند، احصا شده و کمک‌های مورد نیاز شبکه بهداشت و سلامت از این طریق توسط مدیریت شهری پاسخ داده می شود.

وی همچنین با اشاره به اینکه بیماران زیادی در خانه‌ها بستری هستند، گفت: نیاز است قطعی برق در شهر مدیریت شود تا قطعی‌ها مشکلات این بیماران را تشدید نکند.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه فرایند انتخاب شهردار با قدرت و قوت درحال پیگیری است، گفت: در میان گزینه‌های انتخاب شهردار افراد فرهیخته با سابقه مدیریتی بالا در سطح کشور وجود داشتند، اما برخی از آن‌ها به دلیل اشتغالاتی که داشتند و یا فرصتی که برای حضور در مسئولیت‌های دیگر در اختیار آن‌ها بود، از ادامه فرایند انتخاب شهردار کنار رفتند.

نورصالحی با بیان اینکه همه گزینه‌های مدنظر متعهد و مسئول بودند، اما به پنج گزینه رسیدیم و فرایند مصاحبه و گزینش نهایی درحال انجام است، اظهار امیدوری کرد که در فرصت زمان باقی مانده گزینه نهایی شهردار اصفهان مشخص شود.

علیرضا پوژمهرانی-سرپرست شهرداری اصفهان نیز در این جلسه با بیان اینکه شهرداری اصفهان به عنوان یک نهاد عمومی بخشی از هزینه های پیشگیری از بیماری را انجام می دهد، گفت: این هزینه ها بسیار سنگین است اما به چشم نمی آید، ازجمله تعطیلی مراکز فرهنگی و تفریحی شهر و صرف نظر از تمام درآمدهای پیش بینی شده به دلیل اهمیت بیشتر سلامتی مردم.

وی با اشاره به خسارت ده ها میلیارد تومانی در سازمان فرهنگی تفریحی، شرکت توسعه سیاحتی و مجموعه ناژوان به خاطر محدودیت های کرونا، افزود: ضدعفونی مبلمان شهری نیز هزینه دیگری به شهرداری تحمیل کرد اما همه این هزینه ها را به خاطر سلامت مردم با جان و دل می پذیریم.

به گزارش ایسنا، سرپرست شهرداری اصفهان با اشاره به تهیه لایحه دو فوریتی کمک به دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، گفت: در زمینه تامین نیروی انسانی هم تا حدی می توانیم به سیستم بهداشت و درمان کمک کنیم تا فرایند واکسیناسیون شهروندان تسریع شود.

وی با تأکید بر اینکه شهرداری اصفهان همه دستورالعمل های ستاد کرونا را به طور کامل اجرا کرده است، گفت: برخ از امور در اختیار دستگاه های دیگر است و برخی نیز نیاز به فرهنگسازی دارد تا شاهد پیشگیری و کنترل بیماری در شهر باشیم.

منبع: ايسنا