سبقت ضریب مکانیزاسیون سمنان از متوسط کشوری با اعطای تسهیلات خرید ماشین‌آلات کشاورزی

آذر 30, 1400
112 بازدید

ایسنا/سمنان معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از اعطای تسهیلات برای خرید اداوت کشاورزی به بهره‌برداران این استان خبر داد. لطف‌الله رضایی در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار کرد: از ابتدای امسال از خط ۹ مکانیزاسیون در سه مرحله (مرحله اول ۴۰۰ میلیارد ریال)، مرحله دوم و سوم هر کدام (۸۰ […]

سبقت ضریب مکانیزاسیون سمنان از متوسط کشوری با اعطای تسهیلات خرید ماشین‌آلات کشاورزی

ایسنا/سمنان معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از اعطای تسهیلات برای خرید اداوت کشاورزی به بهره‌برداران این استان خبر داد.

لطف‌الله رضایی در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار کرد: از ابتدای امسال از خط ۹ مکانیزاسیون در سه مرحله (مرحله اول ۴۰۰ میلیارد ریال)، مرحله دوم و سوم هر کدام (۸۰ میلیارد ریال) در قالب تسهیلات خط ۹ مکانیزاسیون استان سمنان اعطا شد.

وی با بیان اینکه این تسهیلات با هدف تقویت دستگاه‌ها و ادوات مکانیزاسیون بخش کشاورزی به استان سمنان تخصیص یافت افزود: تا کنون بالغ بر ۹۵ درصد از تسهیلات مذکور برای خرید ادوات بهره‌برداران بخش‌های مختلف پرداخت شد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان تصریح کرد: با اعطای این تسهیلات 160 دستگاه انواع تراکتور باغی، سبک، متوسط ، سنگین و کمباین غلات از سوی بهره‌برداران خریداری شد.

رضایی گفت: با اضافه شدن تراکتورها، کمباین و ادوات خریدار شده به ناوگان مکانیزاسیون بخش کشاورزی ۰/۸ ضریب مکانیزاسیون استان اضافه شده و به ۲/۹۴ می‌رسد که با رسیدن به این رقم ضریب مکانیزاسیون استان سمنان از متوسط کشوری بالاتر است.

وی خاطرنشان کرد: مکاتبات و هماهنگی‌های لازم با بانک کشاورزی کشور و مرکز توسعه مکانیزاسیون کشور برای اختصاص ۱۰۰ میلیارد ریال مازاد بر سهمیه انجام شده که به استان تخصیص و پرداخت شود.

انتهای پیام

برچسب‌ها:, , , , , , , , , ,