سبزه عید نوروز را در محل زندگی حیات وحش رها کنید

آذر 8, 1400
5 بازدید

کارشناس مسئول اداره نظارت بر امور حیات وحش خراسان شمالی توصیه کرد: مردم سبزه های سفره هفت سین را در مناطقی که حیات وحش حضور دارند، رها کنند. صالحی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، با اشاره به اینکه رهاسازی سبزه در محیط طبیعی هیچ گونه مشکلی را به وجود نمی […]

کارشناس مسئول اداره نظارت بر امور حیات وحش خراسان شمالی توصیه کرد: مردم سبزه های سفره هفت سین را در مناطقی که حیات وحش حضور دارند، رها کنند.

صالحی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، با اشاره به اینکه رهاسازی سبزه در محیط طبیعی هیچ گونه مشکلی را به وجود نمی اورد، گفت: علاوه بر اینکه سبزه های رها شده در طبیعت، تبدیل به مواد آلی خواهد شد، می تواند منبع خوب تغذیه ای برای حیوانات و پرندگان نیز باشد.

وی افزود: البته رهاسازی سبزه های عید نوروز در آب نیز چندان مشکل ساز نخواهد بود چراکه می تواند منبع تغذیه ای برای آبزیان نیز باشد.

صالحی با بیان اینکه سبزه عید نوروز مظهر زیبایی است، ادامه داد: با رها کردن آن در محیط هایی که مطمئن هستیم منبع تغذیه حیوانات خواهد شد، از به وجود آوردن منظرهای زشت نیز جلوگیری می کنیم.

وی اظهار کرد: گیاهان سبز از جمله سبزه عید نوزوز سبب ترسیب کربن می شود و این به معنای آن است که علاوه بر اینکه دی اکسید کربن هوا را جذب می کند آن را تبدیل به مواد آلی نیز می کند.منبع: ايسنا