سامانه مجوزهای بی نام خراسان شمالی، ابلاغ ملی شد

شهریور 20, 1400
31 بازدید

  استاندار خراسان شمالی گفت: به دستور وزیر کشور، سامانه انتقال آنی مجوزهای سرمایه گذاری صادر شده (طرح ولایت) به دستور وزیر کشور به سایر استان‌های کشور نیز ابلاغ شد تا به صورت ملی در سراسر کشور اجرایی شود. محمدعلی شجاعی در این آیینی که با حضور ویدئو کنفرانسی وزیر کشور در ۲۰ شهریور ماه […]

سامانه مجوزهای بی نام خراسان شمالی، ابلاغ ملی شد

  استاندار خراسان شمالی گفت: به دستور وزیر کشور، سامانه انتقال آنی مجوزهای سرمایه گذاری صادر شده (طرح ولایت) به دستور وزیر کشور به سایر استان‌های کشور نیز ابلاغ شد تا به صورت ملی در سراسر کشور اجرایی شود.

محمدعلی شجاعی در این آیینی که با حضور ویدئو کنفرانسی وزیر کشور در ۲۰ شهریور ماه در محل استانداری برگزار شد، اظهار کرد: راه اندازی این سامانه نقطه عطفی برای اقتصاد و فضای کسب و کار استان و کشور است.
وی با تاکید بر اینکه اجزای حاکمیت در استان با انسجام و هم افزایی در راستای تحقق منویات رهبری تلاش می‌کنند، گفت: بروکراسی‌های اداری موجب خستگی و فرار سرمایه گذاران شده است و با راه اندازی و اجرای این سامانه می‌توانیم با جذب سرمایه گذاران بیشتر در راستای ایجاد اشتغال پایدار و افزایش رفاه و معیشت مردم گام برداریم.
شجاعی با اشاره به اینکه این سامانه به طور پایلوت در استان خراسان شمالی راه اندازی و در ادامه نقطه نظرات سایر استان‌ها اعمال می‌شود، افزود: در این سامانه مجوزهای بی نام سرمایه گذاری برای ۸۶ طرح با دو هزار و ۸۷۳ میلیارد تومان اعتبار به دو زبان فارسی و انگلیسی بارگذاری شده است.
وی با تاکید بر اینکه راه اندازی این سامانه زمان صدور مجوز سرمایه گذاری را صفر خواهد کرد، گفت: تمامی مجوزهای لازم از جمله تهیه طرح توجیه فنی و اقتصادی، واگذاری زمین، استعلام تمامی دستگاه‌ها، کارگروه‌ها و موافقت اصولی و جواز تأسیس صادر و بانک عامل برای ارائه تسهیلات مشخص شده است و سرمایه گذار قرار نیست به هیچ یک از ادارات مراجعه کند.
نماینده عالی دولت در خراسان شمالی افزود: ظرفیت معادن استان در قالب تعریف طرح‌های سرمایه گذاری با حداقل اعتبار ۱۹۲ میلیارد تومان در این سامانه به نمایش گذاشته شده است.
به گفته محمدعلی شجاعی در این سامانه ۳۲ پروژه ناتمام بخش دولتی به ارزش ۷۶۲ میلیارد تومان از محل ماده ۲۷ برای واگذاری به بخش خصوصی بارگذاری شده است و در آینده طرح‌های سرمایه گذاری حوزه شهرداری‌ها نیز بارگذاری می‌شود.
استاندار خراسان شمالی در بخش دیگر سخنان خود با تقدیر از دستگاه‌های دارای عناوین برتر در سطح کشور گفت: کسب این رتبه‌های برتر به واسطه برقراری فضای انسجام و همدلی در استان است.
کسب ۵۰ رتبه برتر کشوری توسط ادارات
شجاعی با اشاره به کسب افزون بر ۵۰ رتبه کشوری توسط ادارات و دستگاه‌های استان در حوزه‌های مختلف افزود: کسب این رتبه‌های برتر اتفاقی نیست چرا که استان در بسیاری از حوزه‌ها از جمله تجهیزات، نیروی انسانی و فضای اداری دچار کمبود است و این عناوین برتر در رقابت با سایر استان‌های دارای امکانات بیشتر به دست آمده است.
انعقاد ۳ مجوز سرمایه گذاری
گفتنی است با دستور وزیر کشور سامانه انتقال آنی مجوزهای صادر شده سرمایه گذاری (طرح ولایت) رونمایی شد و مجوز انتقال سه سرمایه گذاری توسط مدیران سازمان‌های گردشگری، صمت و کشاورزی استان صادر و به سرمایه گذار تحویل داده شد.
استاندار خراسان شمالی در این خصوص گفت: این سامانه طی چند روز گذشته برای اعمال تغییرات و رفع نواقص توسط استان، باز بود و طی همین چند روز تعدادی از سرمایه گذاران به آن مراجعه کرده و پیش از رونمایی، درخواست سرمایه گذاری دادند که باید آن را به فال نیک بگیریم.
منبع: ايسنا