سازمان ملل: ۸۰۰۰ یمنی ظرف ۲ هفته درگیری در مأرب آواره شدند

آذر 22, 1400
6 بازدید

سازمان ملل اعلام کرد، در پی دو هفته درگیری‌ در مأرب ۸۰۰۰ یمنی آواره شدند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سازمان بین‌المللی مهاجرت در بیانیه‌ای اعلام کرد: درگیری‌های روبه‌فزونی در استان مأرب باعث آوارگی ۸۰۰۰ تن در هفته‌های اخیر شده و در مجموع تعداد کل آواره‌ها در این منطقه از یمن را […]

سازمان ملل: ۸۰۰۰ یمنی ظرف ۲ هفته درگیری در مأرب آواره شدند

سازمان ملل اعلام کرد، در پی دو هفته درگیری‌ در مأرب ۸۰۰۰ یمنی آواره شدند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سازمان بین‌المللی مهاجرت در بیانیه‌ای اعلام کرد: درگیری‌های روبه‌فزونی در استان مأرب باعث آوارگی ۸۰۰۰ تن در هفته‌های اخیر شده و در مجموع تعداد کل آواره‌ها در این منطقه از یمن را به بیش از ۱۱۶ هزار تن رساند.

این سازمان در ادامه بیانیه خود آورد: شرکای ما در حوزه فعالیت‌های انسانی تخمین می‌زنند در صورتی که خطوط مقدم همچنان دست خوش تغییر و تحول باشند، احتمالا ۳۸۵ هزار تن آواره می‌شوند و علاوه بر این صدها هزار تن دیگر که در خود شهر مأرب سکونت دارند، از درگیری‌ها آسیب می‌بینند.

سازمان بین‌المللی مهاجرت افزود: آخرین مرکز خشونت‌ها منطقه صرواح بود که میزبان حدود ۳۰ هزار آواره داخلی در دستکم ۱۴ پایگاه آوارگان است و در درگیری‌های چند هفته اخیر سه پایگاه آسیب جدی دیدند. حدود ۵۰ درصد از آنهایی که به دلیل درگیری در صرواح آواره شده‌اند، زن و ۳۰ درصد دیگر کودک هستند و مهمترین نیازهای آنها پناهگاه، آب آشامیدنی، سرویس بهداشتی، بهداشت و غذا است.

منبع:ایسنا