ساختمان ملی پایش زیست محیطی لرستان در حال احداث است

آبان 19, 1400
48 بازدید

ایسنا/لرستان مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: ساختمان ملی پایش زیست محیطی استان در حال احداث است. مهرداد فتحی بیرانوند در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: به منظور افزایش ضریب امنیت حیات وحش در لرستان ۱۱ پاسگاه محیط‌بانی ایجاد شده است. وی بیان کرد: همچنین در دو منطقه قالی‌کوه و شادابکوه پاسگاه‌های محیط بانی آماده بهره‌برداری […]

ساختمان ملی پایش زیست محیطی لرستان در حال احداث است

ایسنا/لرستان مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: ساختمان ملی پایش زیست محیطی استان در حال احداث است.

مهرداد فتحی بیرانوند در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: به منظور افزایش ضریب امنیت حیات وحش در لرستان ۱۱ پاسگاه محیط‌بانی ایجاد شده است.

وی بیان کرد: همچنین در دو منطقه قالی‌کوه و شادابکوه پاسگاه‌های محیط بانی آماده بهره‌برداری هستند تا به مجموع پاسگاه‌های فوق اضافه شوند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان با اشاره به اینکه به صورت بسیار معناداری حیات‌وحش استان احیاء شده است، گفت: این احیاء مرهون تلاش‌های یگان حفاظت محیط زیست لرستان است.

فتحی بیرانوند با بیان اینکه دو گونه پلنگ و سمندر لرستان معرض انقراض قرار داشتند، افزود: در راستای حفاظت از این گونه‌ها کارهای فرهنگی بسیار پر اهمیت است که البته حفاظت از آنها تبدیل به یک فرهنگ عام شده است.

وی عنوان کرد: شکار و صید به عنوان یک کار نکوهیده در لرستان تبدیل شده و این به خاطر آگاهی بخشی به مردم بوده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان با اشاره به روند احداث ساختمان ملی پایش در استان گفت: همچنین ساختمان پایش که بزرگترین ساختمان پایش کشور محسوب می‌شود در لرستان در حال احداث است.

فتحی بیرانوند بیان کرد: این ساختمان  دارای ۱۹۰۰ متر مربع زیربناست و هم‌اکنون ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا