«زندگی پر افتخار» روایتی از اصحاب پیامبر

مهر 12, 1400
21 بازدید

 مرحوم محمد محمدی اشتهاردی در مجموعه ۱۰ جلدی «زندگی پرافتخار» به روایت داستان زندگی حضرت محمد (ص) و حضرت علی(ع) پرداخته است. بر اساس اعلام ناشر، «زندگی پُرافتخار» مجموعه‌ای ۱۰ جلدی به قلم مرحوم محمد محمدی اشتهاردی است که با قلمی روان و شیرین داستان‌هایی از زندگی صحابه پیامبر(ص) و امیرمؤمنان(ع) را برای مخاطبان نوجوان و […]

«زندگی پر افتخار» روایتی از اصحاب پیامبر

 مرحوم محمد محمدی اشتهاردی در مجموعه ۱۰ جلدی «زندگی پرافتخار» به روایت داستان زندگی حضرت محمد (ص) و حضرت علی(ع) پرداخته است.

بر اساس اعلام ناشر، «زندگی پُرافتخار» مجموعه‌ای ۱۰ جلدی به قلم مرحوم محمد محمدی اشتهاردی است که با قلمی روان و شیرین داستان‌هایی از زندگی صحابه پیامبر(ص) و امیرمؤمنان(ع) را برای مخاطبان نوجوان و جوان روایت می‌کند. این کتاب توسط به‌نشر منتشر و روانه بازار کتاب شده است. مولف در این مجموعه با زبانی ساده و روان، بخش‌هایی از زندگانی درخشان بزرگ مردان تاریخ اسلام، پیروزی و راه‌های رسیدن آنان به پیروزی و موفقیت را تبیین کرده است.

در جلد اول این مجموعه با نام «بلال حبشی»، داستان زندگی این یار پیامبر به عنوان اولین مؤذن اسلام روایت شده است. جلد دوم آن «حضرت ابوطالب» نام گرفته و به زندگی عموی پیامبر(ص) اختصاص دارد. نویسنده در جلد سوم این اثر با نام «ابو ایوب و ابودجانه انصاری» به روایت این دو شخصیت می‌پردازد و آن‌ها را الگوی مقاومت می‌داند. چهارمین جلد از مجموعه «زندگی پرافتخار» داستان زندگی دو شهید وارسته دین اسلام را روایت می‌کند و «کمیل و حبیب‌ بن مظاهر» نام دارد.

«جابر بن عبدالله انصاری» عنوان جلد پنجم این مجموعه است که نویسنده در آن به داستان زندگی جابر می‌پردازد و وی را پاسدار حکومت صالحان توصیف و معرفی می‌کند. ششمین جلد مجموعه «اویس قرنی و ابن مسعود» نام دارد و به زندگی این دو نفر به عنوان پیشگامان راه هدایت اختصاص یافته است.

محمدی اشتهاردی در جلد هفتم، داستان زندگی «حمزه و جعفر» را به عنوان دو شهید ممتاز روایت می‌کند و جلد هشتم را به زندگی «مالک اشتر» از یاران حضرت علی(ع) اختصاص داده و او را قهرمان قهرمانان توصیف می‌کند.

نهمین جلد از این مجموعه هم «عمار یاسر» نام دارد و داستان زندگی این شهید ۹۴ ساله دین اسلام را بیان می‌کند. مؤلف در آخرین جلد مجموعه هم با نام «سلمان فارسی» زندگی این صحابه پیامبر(ص) به عنوان پیشگام روابط ایران و اسلام می‌پردازد.

منبع: ايسنا