زنجانی‌ها منتظر بروز اتفاقات تلخ در استان باشند

مرداد 17, 1400
53 بازدید

 استاندار زنجان گفت: با ادامه روند رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی و استفاده نکردن از ماسک توسط زنجانی‌ها، در روزهای آتی باید منتظر رخ دادن وقایع تلخی در استان باشیم. فتح‌الله حقیقی ظهر امروز (۱۷ مردادماه) در ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا که در سالن پیامبر اعظم استانداری زنجان برگزار شد، ضمن گرامیداشت روز […]

زنجانی‌ها منتظر بروز اتفاقات تلخ در استان باشند

 استاندار زنجان گفت: با ادامه روند رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی و استفاده نکردن از ماسک توسط زنجانی‌ها، در روزهای آتی باید منتظر رخ دادن وقایع تلخی در استان باشیم.

فتح‌الله حقیقی ظهر امروز (۱۷ مردادماه) در ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا که در سالن پیامبر اعظم استانداری زنجان برگزار شد، ضمن گرامیداشت روز خبرنگار، اظهار کرد: در حال حاضر دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان از لحاظ کیفی با راه‌اندازی مراکز واکسیناسیون و تشکیل ۱۴۸ تیم (به ازای هر ۷ هزار و ۲۷۰ نفر یک تیم) اولین دانشگاه علوم پزشکی کشور است.

وی با اشاره به ظرفیت‌سازی خوب برای تشکیل مراکز تجمعی واکسیناسیون در استان زنجان، افزود: دانشگاه علوم پزشکی استان از لحاظ کمی پنجمین دانشگاه علوم پزشکی کشور است.

این مسئول تصریح کرد: استان زنجان در زمینه واکسیناسیون، هوشمند و موثر عمل کرده و واکسن‌هایی که گروه‌های سنی هدف تاکنون دریافت نکرده‌اند نگهداری شده است.

استاندار زنجان با بیان اینکه باید برای مقابله با کرونا، پیشگیری، بهداشت و درمان یا مراقبت، مکمل یکدیگر باشند، گفت: از ابتدای شروع کرونا تاکنون در بحث پیشگیری تنها ۱۰ درصد پیشرفت کرده‌ایم که این امر باید اصلاح شود.

حقیقی با تاکید بر اینکه واکسن زنجیره مرگ و میر ناشی از کرونا را قطع می‌کند و پیشگیری تنها راه جلوگیری از ابتلا به این بیماری است، اظهار کرد: میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان از ۲ هفته گذشته تاکنون از ۳۸ درصد به ۴۸ درصد رسیده است.

وی از افزایش ۲ برابری مراجعه به مراکز ۱۶ ساعته سرپایی کووید – ۱۹ در استان خبر داد و افزود: باید رهگیری نزدیکان افراد مبتلا به کرونا تقویت شده و به زیر ۱۰ درصد برسد.

این مسئول با بیان اینکه با ادامه روند رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی و استفاده نکردن از ماسک توسط زنجانی‌ها در روزهای آتی باید منتظر رخ دادن وقایع تلخی در استان باشیم، تصریح کرد: افرادی که ماسک نمی‌پوشند بدانند در نزد مردم جزو منفورترین انسان‌ها هستند زیرا سلامت دیگران را به خطر می‌اندازند.

استاندار زنجان با تاکید بر لزوم رعایت دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی توسط زنجانی‌ها در ایام محرم، خاطرنشان کرد: حتما باید قول‌هایی که به مداحان داده شده را مسئولان پیگیری کنند و معاون منابع انسانی استانداری زنجان باید بحث تهیه وسیله نقلیه مورد نیاز پایگاه‌های واکسیناسیون را پیگیری کند.
منبع: ايسنا