زنان کرمانشاهی غربالگری ساختار قامتی می‌شوند

مهر 14, 1400
28 بازدید

 رئیس هیات ورزش همگانی استان کرمانشاه از اجرای طرح غربالگری ساختار قامتی زنان کرمانشاهی به صورت رایگان از 26 مهر ماه خبر داد. نریمان رحمانی بااشاره به تغییر سبک زندگی مردم در عصر جدید، اظهار کرد: این نوع از سبک زندگی که کم تحرکی مردم جامعه را بدنبال داشته، باعث بروز ناهنجاری در ساختار اسکلتی […]

زنان کرمانشاهی غربالگری ساختار قامتی می‌شوند

 رئیس هیات ورزش همگانی استان کرمانشاه از اجرای طرح غربالگری ساختار قامتی زنان کرمانشاهی به صورت رایگان از 26 مهر ماه خبر داد.

نریمان رحمانی بااشاره به تغییر سبک زندگی مردم در عصر جدید، اظهار کرد: این نوع از سبک زندگی که کم تحرکی مردم جامعه را بدنبال داشته، باعث بروز ناهنجاری در ساختار اسکلتی و قامت افراد و بویژه زنان شده است.

وی ادامه داد: فقر حرکتی و یا تکرار حرکات و عادات نادرست در استفاده از عضلات و اندام ها موجب پدید آمدن ناهنجاری های ساختار قامتی شده که پیش از تبدیل شدن این مسئله به یک معضل اقداماتی برای کاهش و کنترل آن در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس هیات ورزش همگانی استان کرمانشاه افزود: دراین راستا از حدود چندسال پیش بحث غربالگری ساختار قامتی بانوان در کشور مورد توجه قرار گرفته که البته این مسئله بیشتر برای زنان روستایی اجرا می شد.

وی با تاکید براینکه معضل ناهنجاری های ساختار قامتی در میان بانوان شهرنشین در سالهای اخیر به شدت دیده می شود، گفت: در این راستا کمیته پزشکی و حرکات اصلاحی هیات ورزش همگانی استان با همکاری مرکز تندرستی و حرکات اصلاحی کانی، طرح غربالگری ساختار قامتی بانوان کرمانشاهی را با هدف شناسایی و رفع ناهنجاریهای اسکلتی میان آنها در دستور کار قرار داده است.

رحمانی با بیان اینکه بانوان کرمانشاهی می توانند به شکل رایگان در این طرح قامت سنجی شوند، زمان اجرای طرح را از 26 مهر به مناسبت آغاز هفته تربیت بدنی اعلام کرد.

وی رفع ناهنجاری ها با استفاده از تمرینات  اصلاحی را از اهداف این طرح عنوان کرد و افزود: طرح ساختار قامتی در واقع اندازه گیری وضعیت مطلوب و درست اسکلت و اندام در راستای حفظ تندرستی  می باشد .

ساحل طلایی رییس کمیته پزشکی و حرکات اصلاحی و مسئول اجرای طرح غربالگری ساختار قامتی بانوان نیز در این رابطه با بیان اینکه ساختار قامت یکی از موضوعات مهم در حوزه سلامت و ورزش است، ادامه داد: ناهنجاریهای اسکلتی علاوه بر تاثیر منفی بر عملکرد و اجرای کارهای روزانه میتواند باعث ایجاد بیمارهای داخلی و دردهای مفاصل شود.

وی افزود: طرح سنجش ساختار قامتی در واقع اندازه‌گیری وضعیت درست اندام فوقانی و ساختار قامتی (اسکلتی) در راستای رفع ناهنجاری‌ها با استفاده از تمرینات اصلاحی است که زنان در اثر فعالیت‌های متعدد و تکرار حرکات نادرست در استفاده از عضلات دچار ناهنجاری می‌شوند.

رئیس کمیته پزشکی و حرکات اصلاحی هیات ورزش های همگانی استان کرمانشاه گفت: با اجرای طرح قامت سنجی با ارزیابی و معاینات اولیه در صورت وجود ناهنجاریهای اسکلتی می توان درمان را سریع تر آغاز و از افزایش ناهنجاری پیشگیری می کنیم.

بانوان می توانند جهت ثبت نام در طرح رایگان قامت سنجی و هماهنگی بیشتر با شماره 09189330626 تماس گرفته و یا از طریق پیج مرکز تندرستی و حرکات اصلاحی کانی اقدام کنند.

منبع: ايسنا