زمان آغاز برنامه‌های تیم جوانان بسکتبال مشخص شد/ نوری: برای بهترین عملکرد بازی می‌کنیم

آذر 4, 1400
22 بازدید

سرمربی تیم جوانان ۲۰۲۰ بسکتبال (کوچین آمل) گفت: من به این تیم اعتقاد دارم و در دور دوم پلی‌آف نیز برای نشان دادن بهرین‌های خود وارد زمین می‌شویم. رضا نوری در گفت‌وگو با ایسنا، درباره عملکرد خوب تیم‌ جوانان ۲۰۲۰ ایران (کوچین آمل) در لیگ برتر بسکتبال، توضیح داد: من از ابتدا به این تیم […]

زمان آغاز برنامه‌های تیم جوانان بسکتبال مشخص شد/ نوری: برای بهترین عملکرد بازی می‌کنیم

سرمربی تیم جوانان ۲۰۲۰ بسکتبال (کوچین آمل) گفت: من به این تیم اعتقاد دارم و در دور دوم پلی‌آف نیز برای نشان دادن بهرین‌های خود وارد زمین می‌شویم.

رضا نوری در گفت‌وگو با ایسنا، درباره عملکرد خوب تیم‌ جوانان ۲۰۲۰ ایران (کوچین آمل) در لیگ برتر بسکتبال، توضیح داد: من از ابتدا به این تیم اعتقاد داشتم چون دو سال در دسته یک با این بازیکنان بودم و به توانایی آن‌ها کاملا اشراف دارم، اما متاسفانه در شروع لیگ یک مقدار کم تجربگی بود که کار ما را سخت کرد.

او افزود: می‌خواهم با یک مثال مفهوم صحبتم را برسانم، من واقعا شنا کردن را به این جوانان یاد داده‌ام، اما در استخر و نه در دریا. درابتدای لیگ یک مقدار از عمق دریا ترسیدند که خوب نبودیم، اما من به این نفرات اعتقاد داشتم و خوشبختانه جواب اعتمادم را هم به خوبی دادند.

سرمربی تیم جوانان ۲۰۲۰ (کوچین آمل) ادامه داد: خیلی‌ها  پس از نتایج ابتدایی تیم ما انتقاد کردند و گفتند این تیم برنامه‌ای ندارد و … ، اما من اعتقاد داشتیم تیم ما برمی‌گردد و خداراشکر هم تیم برگشت. در دور برگشت با عملکرد خوب خود شیمیدر را بردیم، به مهرام تنها با ۴ امتیاز اختلاف و به ذوب‌آهن هم تنها با ۷ امتیاز اختلاف باختیم که از نظر من این نتایج یعنی برد.

او درباره عملکرد خوب‌ تیم کوچین مقابل آویژه صنعت در مرحله نخست پلی‌آف نیز گفت: فکر می‌کنم تیم و بازیکنان مشهد در بازی اول مقابل ما غافل گیر شد چون روی ما خیلی حساب باز نکرده بودند و با ۲۸ امتیاز اختلاف باختند. در بازی دوم اما تیم آویژه با مربی کار بلدی که داشت نقاط ضعف ما را شناسایی و بهتر از ما کار کرد که به برد رسید. در بازی سوم ولی ما هم نقاط ضعف این تیم را شناسایی کردیم و با عملکرد فوق‌العاده بچه‌ها در دفاع، مانعذامتیاز گیری حریف شدیم که نتیجه آن کسب دومین پیروزی و صعود به جمع هشت تیم پایانی لیگ بود.

نوری در مورد جدال مجدد تیم کوچین با مهرام اینبار در دور دوم‌ پلی‌آف نیز گفت: در دور رفت لیگ با ۳۸ پوئن به مهرام باختیم، اما در دور برگشت تنها با چهار پوئن باختیم که در واقع هم اختلاف دو امتیاز بود و سر اشتباه بازیکن ما بود که مهرام امتیاز کسب کرد تا ما بازنده شویم. الان هم نمی‌گوییم که مهرام را می‌بریم، اما حداکثر تلاش خود را به کار می‌گیریم تا نشان دهیم که بازیکنان و تیم باکیفیتی هستیم. ما در هر بازی برای اجرای بهترین‌های خود به زمین می‌رویم.

تیم جوانان ایران طی روزهای‌ گذشته با اعلام فدراسیون‌جهانی، جواز حضور در مسابقات جام‌جهانی را کسب کرد. نوری درباره برنامه‌های مورد نیاز جهت موفقیت در این رقابت‌ها نیز گفت: ما همه برنامه‌های خود را برای بعد از مسابقات لیگ گذاشته‌ایم، اما من از الان در حال برنامه‌ریزی هستم تا آن‌ها را در اختیار فدراسیون بگذارم که کارها را شروع‌ کند.

سرمربی تیم ملی جوانان ۲۰۲۰ افزود: فعالیت ما برای جام جهانی از اردیبهشت ماه آغاز می‌شود و در آن زمان تیم ملی هم اردو دارد که یک اتفاق خوب است. می‌شود با تیم بزرگسالان اردوهای مشترک گذاشته و بازی تدارکاتی برگزار کنیم که کمک کننده خواهد بود. امیدوارم برنامه‌هایی که در اختیار فدراسیون قرار خواهیم داد اجرایی شود. واقعا معتقدم که پتانسیل این تیم بسیار بالاتر از تیم‌های سال‌های قبل است و اگر قرعه بدی نیاورد، حتی توانایی حضور در جمع هشت تیم پایانی مسابقات جام جهانی را هم دارد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا