زراعت چوب گامی اصولی در صیانت از جنگل‌های هیرکانی است

مهر 7, 1400
25 بازدید

 استاندار گیلان، طرح زراعت چوب را گامی اصولی در صیانت از جنگل‌ها به ویژه جنگل های هیرکانی دانست و گفت: کاشت نهال پس از برداشت در اراضی، بایستی در کوتاه‌ترین زمان ممکن عملیاتی شود. ارسلان زارع در جلسه ستاد زراعت چوب گیلان، این طرح را گامی موثر در جهت صیانت از جنگل‌ها به ویژه هیرکانی به […]

زراعت چوب گامی اصولی در صیانت از جنگل‌های هیرکانی است

 استاندار گیلان، طرح زراعت چوب را گامی اصولی در صیانت از جنگل‌ها به ویژه جنگل های هیرکانی دانست و گفت: کاشت نهال پس از برداشت در اراضی، بایستی در کوتاه‌ترین زمان ممکن عملیاتی شود.

ارسلان زارع در جلسه ستاد زراعت چوب گیلان، این طرح را گامی موثر در جهت صیانت از جنگل‌ها به ویژه هیرکانی به عنوان میراث ارزشمند خدادادی دانست و بر ضرورت استمرار آن با رفع موانع میان دستگاهی تاکید و اظهار کرد: استفاده از ظرفیت مشارکت مردم، سمن‌ها و همراهی موثر آنان همواره موجب کسب توفیقات و دستاوردهای مضاعف می‌شود و مورد انتظار است.

وی تاکیدات رئیس جمهوری مبنی بر سخن گفتن با مردم و ارتباط مستمر با آنان را یادآور شد و افزود: اقناع سازی افراد و سازمان‌های مردم نهاد و افزایش میزان آگاهی آنان نسبت به طرح زراعت چوب، منجر به پیشبرد اهداف و همراهی مطلوب آنان می‌شود.

استاندار گیلان بر لزوم گسترش و ترویج این طرح با برگزاری کارگاه‌های آموزشی تاکید و توزیع بخشی از نهال مورد نیاز زارعان به صورت رایگان را مشوق خوبی دانست و خاطرنشان کرد: کاشت نهال پس از برداشت در اراضی براساس قرارداد با برندگان مزایده، بایستی در کوتاه‌ترین زمان ممکن عملیاتی شود.

زارع، نظارت و پایش مستمر بر کاشت نهال استاندارد را مورد تاکید قرار داد و گفت: با اقدامات ترویجی شایسته تحقق برنامه هدفگذاری شده اجرای طرح زراعت چوب در حداقل چهار  هزار هکتار تا پایان امسال عملیاتی شود. همچنین همکاری بسیج مهندسین کشاورزی در اجرای مطلوب این طرح و تسریع در کاشت نهال در ۵۲۰۰ هکتار از اراضی مسثنیات شناسایی شده را تاکید کرد.

منبع: ايسنا