ریابکوف: تاکنون آمریکا تنها لیست تحریم‌های ایران را طولانی‌تر کرده است

آذر 4, 1400
11 بازدید

معاون وزیر خارجه روسیه با اشاره به تحولات اخیر در پرونده هسته‌ای ایران، خواستار خویشتن‌داری تمامی مشارکت کنندگان در توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ شد. به گزارش ایسنا، به نقل از اردوپوینت، سرگئی ریابکوف، معاون وزیر خارجه روسیه روز چهارشنبه در گفت‌وگویی با اسپوتنیک درخصوص تصمیم ایران مبنی بر آغاز غنی‌سازی با سانتریفیوژهای پیشرفته در نیروگاه نطنز […]

ریابکوف: تاکنون آمریکا تنها لیست تحریم‌های ایران را طولانی‌تر کرده است

معاون وزیر خارجه روسیه با اشاره به تحولات اخیر در پرونده هسته‌ای ایران، خواستار خویشتن‌داری تمامی مشارکت کنندگان در توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از اردوپوینت، سرگئی ریابکوف، معاون وزیر خارجه روسیه روز چهارشنبه در گفت‌وگویی با اسپوتنیک درخصوص تصمیم ایران مبنی بر آغاز غنی‌سازی با سانتریفیوژهای پیشرفته در نیروگاه نطنز اظهار کرد: ما این مسئله را جدی می‌گیریم و نگران هستیم. ما از تمامی طرفین خواسته‌ایم و همچنان می‌خواهیم که از خود خویشتن‌داری نشان دهند.
وی همچنین از آمریکا خواست که گام‌هایی را برای بهتر کردن شرایط اتخاذ کند.
ریابکوف بیان کرد: آن‌ها باید مسئله برداشتن تحریم‌ها را جلو ببرند. به یک ‌مشوق خاص نیاز است اما تا بدین جای کار تنها شاهد توسعه لیست تحریم‌هایی بوده‌ایم که ایران را هدف قرار می‌دهد؛ بنابراین ایران سیاست کاهش تدریجی پایبندی به تعهدات اختیاری خود ذیل برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را دنبال می‌کند و فعالیت‌های هسته‌ای خود را افزایش می‌دهد.
این دیپلمات روسی با تاکید بر اهمیت توافق موقت حاصله میان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و جمهوری اسلامی ایران گفت: مهم است که از این زمان برای ایجاد مسیری جهت بهبود کلی شرایط استفاده کنیم. من بار دیگر تاکید می‌کنم که یک مشوق مثبت از سوی آمریکا بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

منبع:ایسنا