رگبار و رعد و برق در ۱۵ استان کشور طی امروز

مرداد 22, 1400
333 بازدید

مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از افزایش ابر و رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی طی امروز (۲۲ مردادماه) در ۱۵ استان کشور خبر داد. صادق ضیائیان افزود: امروز(۲۲ مرداد ماه) در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، شمال کردستان، همدان و مرکزی، ارتفاعات در استان‌های قزوین، البرز، […]

رگبار و رعد و برق در ۱۵ استان کشور طی امروز

مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از افزایش ابر و رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی طی امروز (۲۲ مردادماه) در ۱۵ استان کشور خبر داد.

صادق ضیائیان افزود: امروز(۲۲ مرداد ماه) در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، شمال کردستان، همدان و مرکزی، ارتفاعات در استان‌های قزوین، البرز، تهران، سمنان و استان‌های گیلان و مازندران همچنین در استان‌های هرمزگان و ارتفاعات جنوب کرمان در ساعات بعداز ظهر و اوایل شب افزایش ابر و رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: شنبه (۲۳ مرداد ماه) نیز در استان‌های ساحلی خزر و شمال استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده انتظار می‌رود. در روزهای یکشنبه و دوشنبه (۲۴ و ۲۵ مردادماه)  فقط در شمال استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و ارتفاعات البرز مرکزی در استان مازندران این وضعیت تکرار می شود. سه شنبه (۲۶ مرداد ماه) در ارتفاعات البرز واقع در استان‌های مازندران، گلستان شرق تهران و سمنان بارش پراکنده و وزش باد شدید موقتی رخ می دهد.

ضیائیان ادامه داد: تا روز یکشنبه هفته آینده (۲۴ مردادماه) در شرق کشور به‌ویژه منطقه زابل و از جمعه شب و طی روزهای شنبه و یکشنبه (۲۳ و ۲۴ مردادماه) در جنوب استان‌های سمنان، تهران و شرق استان‌های اصفهان و یزد وزش باد شدید گاهی خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

به گفته مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی  روز یکشنبه هفته آینده (۲۴ مردادماه) در استان‌های ساحلی خزر و شمال شرق کشور کاهش نسبی دما رخ خواهد داد. خلیج فارس و دریای خزر نیز در روز یکشنبه مواج پیش‌بینی می‌شود.

وی درباره وضعیت آب و هوایی تهران نیز گفت: فردا (۲۳ مردادماه)آسمان تهران صاف در اواسط روز همراه با وزش باد پیش بینی می‌شود و حداکثر و حداقل دمای هوا نیز ۳۸ و ۲۷ درجه سانتیگراد خواهد بود. پس فردا (۲۴ مردادماه) آسمان پایتخت صاف، گاهی همراه با وزش باد شدید و قسمتی ابری پیش‌بینی می‌شود و دمای هوا در گرم‌ترین و خنک‌ترین زمان به ۳۷ و ۲۶ درجه سانتیگراد می‌رسد.

ضیاییان در پایان درباره گرم‌ترین و خنک‌ترین مراکز استان کشور طی امروز و فردا (۲۲ و ۲۳ مردادماه) اظهارکرد: اهواز امروز با بیشینه دمای ۴۹ درجه و فردا با بیشترین دمای ۴۸ درجه سانتیگراد گرمترین و شهر اردبیل با بیشترین دمای ۳۰ و ۲۹ درجه سانتیگراد طی این دو روز خنک‌ترین مرکز استان کشور هستند.

منبع: ايسنا