رکورد مبتلایان جدید کرونا طی ۷ ماه اخیر در چین شکسته شد

مرداد 20, 1400
40 بازدید

چین با ثبت ۱۴۳ مورد جدید ابتلا به کرونا، رکورد هفت ماه گذشته خود را شکست.  شمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در چین روز گذشته (سه شنبه) به بالاترین سطح خود در هفت ماه اخیر و پس از شیوع گونه دلتای ویروس کرونا رسید. مقام های بهداشتی چین از ثبت ۱۴۳ مورد جدید ابتلا به […]

رکورد مبتلایان جدید کرونا طی ۷ ماه اخیر در چین شکسته شد

چین با ثبت ۱۴۳ مورد جدید ابتلا به کرونا، رکورد هفت ماه گذشته خود را شکست.

 شمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در چین روز گذشته (سه شنبه) به بالاترین سطح خود در هفت ماه اخیر و پس از شیوع گونه دلتای ویروس کرونا رسید.

مقام های بهداشتی چین از ثبت ۱۴۳ مورد جدید ابتلا به بیماری کووید-۱۹ خبر دادند که ۱۰۸ نفر از این افراد در منطقه خودشان به بیماری مبتلا شده‌اند.

رسانه‌های دولتی در چین، شیوع فعلی ویروس کرونا را که باعث اعمال قرنطینه‌های محلی، آزمایش‌های جمعی و محدودیت‌های سفر شده است، شدیدتر از زمان ظهور این ویروس در اواخر سال ۲۰۱۹ در شهر ووهان توصیف کرده‌اند.

پیشتر مسئولان چینی تقریبا میزان ابتلا به بیماری کرونا را در داخل این کشور به صفر رسانده‌ و اجازه‌ شروع فعالیت‌های اقتصادی را با برقراری محدودیت‌های شدید مرزی صادر کرده‌ بودند. اما اینک موارد ابتلا به کرونا رو به افزایش گذاشته است.

بیش از ده‌ها مورد ابتلا به کرونا در روزهای گذشته از آزمایشگاه کووید-۱۹ در شهر یانگژو گزارش شده است.

در این شهرِ حدودا ۴.۶ میلیون نفری تاکنون پنج دور آزمایش گسترده انجام شده است و ۱.۶ میلیون نمونه آزمایشگاهی را در تلاش برای جلوگیری از گسترش همه‌گیری کرونا جمع آوری کرده‌اند.

آخرین افزایش شمار بیماران مبتلا به کرونا پس از ابتلای نظافتچی‌های فرودگاه شهر همسایه، نانجینگ بود که باعث ایجاد زنجیره‌ای از موارد ابتلا در سراسر کشور شد.

خبرگزاری شینهوآ به نقل از ژانگ ونهونگ، متخصص بیماری‌های عفونی گفت: ما با موفقیت همه‌گیری را در گوانگژو مهار کردیم و این همه‌گیری در نانجینگ نیز به تدریج در حال کنترل شدن است.

در هر حال آمار روز سه شنبه بالاترین میزان ابتلا به کرونا از ماه ژانویه است؛ زمانی که چین ۱۴۴ مورد جدید را که بیشترشان در شمال کشور به بیماری کرونا مبتلا شده بودند، ثبت کرد.

به گزارش یورونیوز، به نظر می رسد سویه دلتای ویروس کرونا در این روزها در چین، اقدامات پکن در کنترل همه‌گیری این ویروس را به چالش کشیده، با این حال مقام های چینی در تلاش هستند تا اطمینان حاصل کنند که افزایش جدید همه‌گیری کرونا قابل کنترل است.

منبع: ايسنا