رویداد پیشگام با هدف حل مسائل استان قزوین برگزار می‌شود

مهر 12, 1400
26 بازدید

 مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: در رویداد پیشگام استعدادها را در استان شناسایی می‌کنیم، تیم‌ها که مجموعه‌ای جوان هستند با شجاعت مسائل را پیگیری و راهکار ارائه می‌کنند، امیدواریم اتفاقات خوبی در استان رخ دهد و شرایطی ایجاد کنیم که بعد از شناسایی مسئله تیم‌ها در دستگاه مربوط به مسئله مستقر شوند و پیش […]

رویداد پیشگام با هدف حل مسائل استان قزوین برگزار می‌شود

 مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: در رویداد پیشگام استعدادها را در استان شناسایی می‌کنیم، تیم‌ها که مجموعه‌ای جوان هستند با شجاعت مسائل را پیگیری و راهکار ارائه می‌کنند، امیدواریم اتفاقات خوبی در استان رخ دهد و شرایطی ایجاد کنیم که بعد از شناسایی مسئله تیم‌ها در دستگاه مربوط به مسئله مستقر شوند و پیش بروند.

حجت‌الاسلام محمدجواد زهرایی در نشست خبری رویداد پیشگام که امروز ۱۲ مهر در سازمان تبلیغات اسلامی استان قزوین برگزار شد، با اشاره به اهمیت رسانه‌ها تصریح کرد: یکی از رسالت‌های حوزه رسانه شناخت دقیق مسائل استان و کشور است، در واقع شناخت دقیق مسائل، ریشه‌یابی حل مسائل و ارائه پیشنهادهای جدی یکی از وظایف اصلی رسانه‌ها به شمار می‌آید.

وی افزود: خبرنگاران با جسارت به مسائل ورود پیدا می‌کنند و گاهی با پیگیری مسئله‌ای تهدید، توبیخ و بایکوت می‌شوند اما مسئله را شناسایی و طرح می‌کنند ما نیز می‌خواهیم در رویداد پیشگام در این حوزه قدم برداریم؛ درواقع رویداد پیشگام به دنبال ظرفیت‌سازی و استفاده از استعدادهایی است که فهم دقیقی از مسائل دارند و می‌توانند ریشه‌یابی کنند و راهکار ارائه دهند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین اظهار کرد: در رویداد پیشگام استعدادها را در استان شناسایی می‌کنیم، تیم‌ها که مجموعه‌ای جوان هستند با شجاعت مسائل را پیگیری و راهکار ارائه می‌کنند، امیدواریم اتفاقات خوبی در استان رخ دهد و شرایطی ایجاد کنیم که بعد از شناسایی مسئله تیم‌ها در دستگاه مربوط به مسئله مستقر شوند و پیش بروند.

وی خاطرنشان کرد: برای مثال مسئله می‌تواند مشکلات باغستان باشد و تعدادی جوان متخصص و بااستعداد راهکاری داشته باشند، این جوانان به مدت ۴۰ روز در شهرداری مستقر می‌شوند تا بتواند مسئله را برطرف کنند، درواقع این کار مشابه کار رسانه‌ها است که مسئله‌ای را رسانه‌ای می‌کنند و راهکار ارائه می‌دهند و شاهد نتیجه آن در کشور هستیم.

زهرایی یادآور شد: زمانی که این طرح اجرا و جوانان بااستعداد شناسایی شدند تلاش می‌کنیم که راهکار آن‌ها عملیاتی شوند، درواقع رویداد پیشگام رسانه گسترده‌ای می‌شود که از جوانان دغدغه‌مند تشکیل‌ شده است، امروز جوانان ما درگیر حاشیه بوده و با آسیب‌های اجتماعی متعددی روبه‌رو هستند، اگر به جوانان بها داده شود به‌طوری‌که هیچ دغدغه‌ای نداشته باشند می‌توان از ظرفیت آن‌ها در پیشرفت استان و کشور استفاده کرد.

وی تأکید کرد: این طرح می‌خواهد جوانان را دغدغه‌مند کند، این رویداد پیش‌ازاین در ۲ استان همدان و یزد برگزار شده است اما قرار است در استان قزوین به‌صورت جدی‌تر ورود پیدا کنیم، استان قزوین دارای ظرفیت ویژه حوزوی، رسانه‌ای، علمی و هنری است و باید کار جدی و اساسی‌تری انجام دهیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین بیان کرد: رسانه‌ها بازوان اصلی این طرح هستند، وقتی راهکاری به نتیجه برسد نیاز داریم که رسانه‌ها آن نتیجه را به اطلاع مردم برسانند، از طرفی خبرنگاران با توجه به شناختی که از مسائل استان دارند می‌توانند به شکل گروهی در این رویداد شرکت کنند و در شناسایی مسئله و ارائه راهکار همراه ما باشند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر حوزه مطالبه‌گری ما به انتقاد می‌پردازد و خیلی کم شاهد هستیم که علاوه بر انتقاد راهکار نیز ارائه شود این در حالی است که در این رویداد علاوه بر مطالبه‌گری به دنبال ارائه راهکار و حل مسئله نیز هستیم.

۳۰ یا ۴۰ گروه به مرحله نهایی راه پیدا می‌کنند

مهدی سلوک مسئول اجرایی رویداد پیشگام در استان قزوین نیز در ادامه جلسه بیان کرد: در حال حاضر مانع جدی برای حل مسائل در کشور شناسایی‌شده است، اولین مشکل تشخیص اشتباه مسئله است و ما در رویداد پیشگام به دنبال شناسایی مسائل درست هستیم.

وی افزود: رویداد پیشگام ۱۶ روزه است، در گام اول افرادی که دغدغه‌مند هستند ثبت‌نام می‌کنند، ثبت‌نام باید به‌صورت گروهی و شامل ۲ تا چهار نفر باشد، افرادی که ثبت‌نام کردند در جلسه مصاحبه حضور پیدا می‌کنند و درنهایت ۳۰ یا ۴۰ گروه انتخاب می‌شوند، گروه‌های منتخب در دوره‌های آموزشی مسیر حل مسئله و چگونگی ارائه راهکار شرکت می‌کنند.

سلوک یادآور شد: کلیه افراد ۱۸ تا ۳۰ ساله که دارای دغدغه هستند و نسبت به مسئله‌ای از استان نظر دارند و می‌توانند راهکار ارائه دهند می‌توانند با مراجعه به سایت evand.com/events/pishgam-ghazvin در این رویداد ثبت‌نام کنند.

منبع: ايسنا