رویترز: طالبان بر مزار شریف مسلط شدند

مرداد 23, 1400
42 بازدید

در حالی که طالبان امروز شنبه نیز تسلط خود را در داخل ولایت‌های جدید از جمله پکتیکا، پکتیا، لوگر و کنر افزایش داده اما چشم از مزار شریف هم برنداشتند و یک منبع گفت که بر مزار شریف مسلط شده‌اند.  به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، طالبان حمله‌ای از چند جهت به شهر مزار شریف در […]

رویترز: طالبان بر مزار شریف مسلط شدند

در حالی که طالبان امروز شنبه نیز تسلط خود را در داخل ولایت‌های جدید از جمله پکتیکا، پکتیا، لوگر و کنر افزایش داده اما چشم از مزار شریف هم برنداشتند و یک منبع گفت که بر مزار شریف مسلط شده‌اند.

 به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، طالبان حمله‌ای از چند جهت به شهر مزار شریف در شمال افغانستان داشتند.

منیر احمد فرهاد، سخنگوی والی بلخ، گفت: افراد مسلح حمله‌ای را از چند جهت به شهر ترتیب دادند که منجر به درگیری‌های شدید در ورودی‌های این شهر استراتژیک شد. طالبان از چهار جهت به کمربندهای دفاعی شهر حمله کرد.

خبرنگار رویترز به نقل از مقام محلی افغان گفت، طالبان بر شهر مزار شریف مسلط شدند و نیروهای دولتی به سمت مرزهای ازبکستان فرار کردند.

طالبان می‌گویند، بر هنگ ۲۰۹ شاهین در ولایت بلخ مسلط شده‌اند و نیروهای طالبان در آستانه تسلط کامل بر شهر مزار شریف هستند.

به ادعای طالبان درگیری‌های خسارت‌باری در منطقه در جریان است. این گروه افزود: پیشرفت میدانی را همزمان با وارد کردن خسارات شدید به نیروهای دولتی به دست آورده‌ است.

پیشتر وزارت دفاع افغانستان اعلام کرده بود، حملات هوایی ارتش افغانستان منجر به کشته شدن ۶۰ نیروی طالبان شد.

منبع: ايسنا