رونق جاذبه‌های گردشگری مذهبی فارس نیازمند توجه ویژه است

مرداد 17, 1400
45 بازدید

معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه فارس با بیان اینکه دهه کرامت فرصت مناسبی است که این عنوان را در سطح ملی و فرا ملی مطرح و از تمام ظرفیت‌های مختلف استان در حوزه گردشگری مذهبی استفاده کنیم، بر لزوم معرفی بیشتر و رونق دهی به جاذبه‌های مذهبی استان تاکید کرد. حجت‌الاسلام رحیم صفری گرایی […]

رونق جاذبه‌های گردشگری مذهبی فارس نیازمند توجه ویژه است

معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه فارس با بیان اینکه دهه کرامت فرصت مناسبی است که این عنوان را در سطح ملی و فرا ملی مطرح و از تمام ظرفیت‌های مختلف استان در حوزه گردشگری مذهبی استفاده کنیم، بر لزوم معرفی بیشتر و رونق دهی به جاذبه‌های مذهبی استان تاکید کرد.

حجت‌الاسلام رحیم صفری گرایی سه‌شنبه یکم تیرماه در جمع خبرنگاران ضمن تبریک دهه کرامت و میلاد با سعادت حضرت امام رضا(ع) بیان کرد: بالغ بر ۱۰ سال است در تقویم کشور ایام دهه کرامت را داریم و این ایام فرصت مناسبی برای معرفی سیره اهل بیت (ع) به مردم است.
او با تاکید بر اینکه  در این ایام باید سیره اهل بیت (ع) در زندگی و رفتار با دیگران و … در جامعه تشریح شود، افزود: این دهه فرصتی مناسب برای معرفت افزایی سیره اهل بیت (ع) میان جوانان است و شرح حجاب فاطمی حضرت معصومه (س)، «امین ولایت» بودن حضرت شاهچراغ (ع) را معرفی کنیم.
معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه فارس با یادآوری اینکه باید در برنامه‌های بزرگداشت امامزادگان، سیره عملی آنها را نیز معرفی شود، خاطرنشان کرد: بالغ بر ۱۴۰۸ امامزاده در داریم که باید به خوبی این امامزادگان واجب التکریم به مردم معرفی شوند.
او اضافه کرد: توقع ما در دهه کرامت و معرفی حضرت شاهچراغ (ع) این است که مسئولان فرهنگی استان سیره عملی و ولایتمداری و الگو قرار دادن حضرت احمد بن موسی (ع) را نه تنها در دهه کرامت بلکه در تمام ایام سال مورد معرفی قرار دهند.همچنین ابعاد زندگی و شخصیتی این حضرت و افکار ایشان را در مناسبت‌های مختلف سال به اشکال مختلف معرفی کنیم که اربعین فرصت مناسبی برای معرفی ایشان به زائران عراقی است.
معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه فارس تاکید کرد: آثار تاریخی و بقاع متبرکه فارس که بنای آنها قدمت تاریخی دارد یک بسته گردشگری مذهبی مطلوب است که باید در این دهه به شکل ویژه مورد توجه قرار بگیرد.
صفری گرایی همچنین عنوان کرد: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد پایگاه اصلی و مجری مناسبت‌های مذهبی در برگزاری برنامه‌های دهه کرامت همواره پیشگام بوده‌اند و با یک برنامه ریزی منسجم برای تمام این کانون‌ها در سراسر کشور انجام شود عملکرد موفق تری خواهند داشت.
منبع:ايسنا