روزهای سخت‌تری در انتظار استان سمنان است

مرداد 23, 1400
3 بازدید

 دبیر ستاد استانی مقابله با کروناویروس و رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سمنان با اشاره به تداوم سیر صعودی مبتلایان در این استان و افزایش مناطق پرخطر در استان پیش‌بینی کرد: روزهای سخت‌تری در انتظار استان باشد. دکتر نوید دانائی در نشست ستاد استانی مقابله با کروناویروس از افزایش مبتلایان در این […]

روزهای سخت‌تری در انتظار استان سمنان است

 دبیر ستاد استانی مقابله با کروناویروس و رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سمنان با اشاره به تداوم سیر صعودی مبتلایان در این استان و افزایش مناطق پرخطر در استان پیش‌بینی کرد: روزهای سخت‌تری در انتظار استان باشد.

دکتر نوید دانائی در نشست ستاد استانی مقابله با کروناویروس از افزایش مبتلایان در این استان خبر داد و اظهار کرد: پنج شهرستان از شهرستان‌های هشت‌گانه استان در وضعیت قرمز کرونایی و سه شهرستان نیز در وضعیت نارنجی قرار دارند.

دبیر ستاد استانی مقابله با کروناویروس ادامه داد: در حال حاضر سه شهرستان میامی، مهدیشهر و آرادان در استان نارنجی و مابقی شهرستان ها قرمز هستند که نشان از افزایش سرایت بیماری دارد.

وی با اشاره به سیر صعودی میزان مبتلایان و بستری‌های کرونایی در استان عنوان کرد: پیش‌بینی می‌شود که در روزهای آینده تعداد بیماران کووید19 در استان افزایش یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سمنان بر لزوم کنترل رفت‌وآمد خودروها در داخل و خارج شهرها تاکید و خاطرنشان کرد: کنترل تردد داخل شهری از مواردی است که دارای اهمیت است.

دکتر دانایی با اشاره به اجتماع عزاداران حسینی در ایام محرم افزود: متاسفانه با وجود هشدارها، بسیاری از اماکن و هیات‌های عزاداری نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی توجه ندارند.

وی بر لزوم برخورد با اجتماعات در این شرایط پرخطر تاکید و تصریح کرد: دسته‌روی‌ها متاسفانه در حال برگزاری است از همین رو نیاز است در این خصوص نظارت جدی صورت گیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سمنان با بیان اینکه نظارت بر اماکنی که عزاداری در حال برگزاری است باید تشدید شود افزود: انتظار می‌رود که فرمانداران و سازمان تبلیغات اسلامی کمک کنند تا با نظارت بیشتر و جدی‌تر در این روزهای حیاتی و حساس، از پیک پنجم عبور کنیم.

منبع: ايسنا