روایت عاشقی در مشهد

دی 23, 1400
218 بازدید

عکس تزئینی است. ایسنا/خراسان رضوی نمایشگاه عکس گروهی روایت عاشقی با محوریت انقلاب، ایثار، شهادت، همبستگی و مقاومت و به یاد سردار  در مشهد در حال برگزاری است. اسحاق ریگی، عکاس و مسئول برگزاری نمایشگاه، در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به نمایشگاه عکس گروهی روایت عاشقی که در مشهد در حال برگزاری است، اظهار کرد: […]

روایت عاشقی در مشهد
عکس تزئینی است.

ایسنا/خراسان رضوی نمایشگاه عکس گروهی روایت عاشقی با محوریت انقلاب، ایثار، شهادت، همبستگی و مقاومت و به یاد سردار  در مشهد در حال برگزاری است.

اسحاق ریگی، عکاس و مسئول برگزاری نمایشگاه، در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به نمایشگاه عکس گروهی روایت عاشقی که در مشهد در حال برگزاری است، اظهار کرد: به مناسبت ایام سوگواری دهه فاطمیه و سالروز شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی نمایشگاهی از آثار عکاسان پیشکسوت و جوان خراسان رضوی با موضوعاتی از جمله سردار سلیمانی، انقلاب، ایثار، شهادت، همبستگی و مقاومت در حال برگزاری است.

وی ادامه داد: این نمایشگاه با همکاری معاونت هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از ۱۴ دی‌ ماه با حضور جمعی از مسئولان و علاقه‌مندان به هنر عکاسی در نگارخانه مجتمع فرهنگی امام رضا(ع) مشهد افتتاح شد. این نمایشگاه با توجه به‌ استقبال زیاد بازدیدکنندگان تا ۲۰ دی‌ ماه تمدید شد و علاقه‌مندان می‌توانند صبح‌ها از ساعت هشت تا ۱۴ و بعد از ظهر از ساعت ۱۷ تا ۱۹ از این نمایشگاه بازدید کنند.

ریگی تصریح کرد: در این نمایشگاه ۲۳ اثر از ۱۳ هنرمند عکاس خراسان رضوی به نمایش در آمده است. زنده‌یاد احمد خادم‌الحسینی، سید علی سیدی، حسین کامشاد، فرامرز عامل بردبار، نسرین شاه‌محمدی، حامد نیرومند قوچانی، رضا رادپور، محمدرضا پهلوان، مسعود سلیمانی‌سپهر، مهدی وقاری، مجتبی بیهقی، جواد ریگی و نجمه وحدتی از هنرمندان شرکت‌کننده در این نمایشگاه هستند.

حضور شهدا در شهر تلنگری برای ماست

حسین کامشاد، عکاس نیز در گفت‌وگو با ایسنا در رابطه با آثاری که از او در این نمایشگاه به نمایش درآمده، اظهار کرد: عکس‌هایی از ورورد پیکر مطهر شهدا به فرودگاه مشهد و تشییع یک شهید در حرم مطهر رضوی از من در این نمایشگاه عکس گروهی به نمایش درآمده است.

وی در رابطه با سوژه یکی از عکس‌های به نمایش گذاشته شده خود در نمایشگاه عنوان کرد: تابوت پیکر یک شهید جانباز ۷۰ درصد در کف صحن آزادی آسایشگاه جانبازان امام خمینی(ره) بود. یک جانباز ۷۰ درصد دیگر که از هم‌رزمانش بود، با ویلچیر پایین پای تابوت نشسته بود و در فراق رفیق چندین ساله خود که سال‌ها در آسایشگاه با یکدیگر بودند، درد و دل می‌کرد. من این صحنه زیبا را به ثبت رساندم و از زاویه بالا عکس گرفتم.

کامشاد افزود: من از مراسم‌های زیادی عکاسی کرده‌ام و همیشه عکاسی از مراسم تشییع شهدا برای من خیلی دشوار بوده اما آمدن شهدا به شهرمان را همیشه تلنگری برای خود و دیگران می‌دانم و امیدوارم شهدا دست ما را رها نکنند.

انتهای پیام

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,