رفع مشکلات توزیع داروهای بیماران کرونایی/مردم همکاری کنند

آبان 26, 1400
8 بازدید

مسئول داروخانه‌های آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه در دو سه روز اخیر در داروخانه‌های توزیع دارو برای بیماران کرونایی سرپایی هیچ ازدحامی وجود نداشته است، گفت: داروهای مورد نیاز پیش بینی شده برای بیماران بستری در اختیار مراکز بیمارستانی قرار گرفته است و در طول تعطیلات نیز با رعایت نکات بهداشتی […]

رفع مشکلات توزیع داروهای بیماران کرونایی/مردم همکاری کنند

مسئول داروخانه‌های آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه در دو سه روز اخیر در داروخانه‌های توزیع دارو برای بیماران کرونایی سرپایی هیچ ازدحامی وجود نداشته است، گفت: داروهای مورد نیاز پیش بینی شده برای بیماران بستری در اختیار مراکز بیمارستانی قرار گرفته است و در طول تعطیلات نیز با رعایت نکات بهداشتی از سوی مردم و کاهش بیماران مراجعه کننده به بیمارستانها سعی بر این است که مشکلی درباره داروهای مورد نیاز بیماران وجود نداشته باشد.

به گزارش ایسنا، دکتر سلام زاده درباره توزیع دارو در بخش سرپایی برای بیماران کرونایی اظهار کرد: خوشبختانه با مدیریتی که در یک هفته اخیر صورت گرفت، داروخانههای توزیع کننده داروهای مورد نیاز این بیماران مشخص شد.

وی افزود: داروها در اختیار بیماران مراجعه کننده قرار گرفت، اگرچه در روزهای ابتدایی شروع توزیع این داروها با ازدحام بیماران مواجه بودیم و مشکلاتی در امر توزیع وجود داشت، خوشبختانه از روزهای  دوم و سوم به بعد ازدحام کمتر شد و بیماران همکاری کردند.

سلام زاده یادآور شد: می توان گفت در دو سه روز اخیر تقریبا هیچ نوع ازدحامی برای تهیه داروها در داروخانههای سراپایی که برای نسخ مربوط به بیماران کرونایی تعیین شده است، وجود نداشته است.

وی درباره بیماران بستری در بیمارستانها توضیح داد: اگر چه تمام سعی و تلاش دانشگاهها بر این است که تا حد امکان داروهای مورد نیاز بیماران عزیز تامین شود، بعضا در مواردی ممکن است با کمبود داروها مواجه شویم که مربوط می شود به تعداد زیاد بیمارانی که در بیمارستان ها بستری می‌شوند و نیازمند این داروها هستند.

سلام زاده ادامه داد: طبیعتا اگر مردم نکات بهداشتی را که از طرف مسئولان و رسانه‌های عمومی توصیه می شود بیشتر رعایت کنند، بار مراجعه بیماران به بیمارستانها کاهش پیدا خواهد کرد و در نتیجه می توان به بیمارانی که واقعا بدحال و نیازمند دریافت دارو در بیمارستان هستند خدمت رسانی بهتری کرد.

وی اضافه کرد: تمهیدات لازم به حد امکان برای تامین آن دسته از بیمارانی که در بیمارستان بستری می‌شوند صورت گرفته اما خواهش می کنیم مردم همکاری بیشتری داشته باشند تا کمترین نیاز به بستری شدن در بیمارستانها وجود داشته باشد.

سلام زاده خاطر نشان کرد: در ایام تعطیلات نوروز پیش بینی لازم برای نیازهای مراکز بیمارستانی صورت گرفته و داروهای مورد نیاز پیش بینی شده در اختیار مراکز بیمارستانی قرار گرفته است و در طول تعطیلات نیز سعی بر این است که مشکلی درباره داروهای مورد نیاز بیماران وجود نداشته باشد.

وی تاکید کرد: اما همه این ها بستگی به این دارد که بار مراجعات به بیمارستان‌ها و بستری شدن تحت کنترل باشد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، سلام زاده در پایان یادآور شد: درباره داروخانه‌های بیماران سرپایی هم در طول نوروز داروخانه‌ها سرویس دهی لازم را خواهند داشت تا بیماران بتوانند داروهای مورد نیاز خود را تامین کنند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا