رعایت پروتکل‌های بهداشتی یک تکلیف شرعی و حکم حکومتی است

مرداد 25, 1400
71 بازدید

 نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی یک تکلیف شرعی و یک حکم حکومتی است. حجت السلام و المسلمین رضا نوری، نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی، ۲۵مرداد ماه ، در جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی که در دفتر نماینده ولی فقیه برگزار شد، با اشاره به اینکه محرم و به خصوص […]

رعایت پروتکل‌های بهداشتی یک تکلیف شرعی و حکم حکومتی است

 نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی یک تکلیف شرعی و یک حکم حکومتی است.

حجت السلام و المسلمین رضا نوری، نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی، ۲۵مرداد ماه ، در جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی که در دفتر نماینده ولی فقیه برگزار شد، با اشاره به اینکه محرم و به خصوص عاشورا و تاسوعا یک ظرفیت بسیار عظیم برای مسلمانان است افزود: در این ماه می‌توان مردم را با دین، نماز، عفاف و حیا آشنا کرد.

وی افزود: با بررسی‌های انجام شده بر روی ماه محرم و واقعه عاشورا ۱۱۰ درس از این واقعه دریافت شده است که با توجه به این دروس می‌توان مردم را با عشق به امام حسین مطالبه‌گر و انگیزه آفرین کرد.

حجت الاسلام نوری در خصوص رعایت نکات بهداشتی در روز تاسوعا و عاشورا، بیان کرد: باید تدابیری اندیشیده شود که تمام پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود، همچنین رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی خلاف شرع است و اگر شخصی رعایت نکند و فرد دیگری را مبتلا کند مرتکب قتل غیر عمد شده است.

وی با اشاره به اینکه در تمام زمینه‌ها به خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی با نظام پزشکی همکاری می‌کنیم، افزود:  در ۱۶ شهر و شهرستان نماز جمعه برگزار می‌شود اما این مکان‌ها را تحت نظر نظام پزشکی قرار می‌دهیم.
نوری با بیان اینکه دسته روی در این ماه ممنوع است، افزود: باید هئیت‌ها مراسمات خود را در فضای باز و با رعایت فاصله اجتماعی برگزار کنند و تجمع دسته‌ها در یک مکان ممنوع است.
نماینده ولی فقیه در استان تصریح کرد:  درخواستی که از مردم داریم این است که روز تاسوعا و عاشورا در هئیت‌های خود باشند و در همان مکان نماز تاسوعا و عاشورای حسینی را برگزار کنند.

منبع: ايسنا