رسیدن بستری‌های کرونای علوم پزشکی سمنان به 4014 بیمار

آذر 4, 1400
10 بازدید

ایسنا/سمنان رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان از بستری شدن چهار بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در شبانه‌روز گذشته در بیمارستان‌های تحت پوشش این دانشگاه خبر داد و گفت: روز پیش از آن نیز تنها 29 بیمار جدید به صورت سرپایی شناسایی شده است. دکتر نوید دانائی در گفت‌وگو با خبرنگاران از رسیدن بستری های کرونای […]

رسیدن بستری‌های کرونای علوم پزشکی سمنان به 4014 بیمار

ایسنا/سمنان رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان از بستری شدن چهار بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در شبانه‌روز گذشته در بیمارستان‌های تحت پوشش این دانشگاه خبر داد و گفت: روز پیش از آن نیز تنها 29 بیمار جدید به صورت سرپایی شناسایی شده است.

دکتر نوید دانائی در گفت‌وگو با خبرنگاران از رسیدن بستری های کرونای این دانشگاه از چهار هزار و 14 نفر از ابتدای بحران کرونا تا کنون خبر داد و با اشاره به آخرین آمار شیوع بیماری کرونا ویروس در 6 شهرستان تحت‌پوشش دانشگاه اظهار کرد: از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا تاکنون 18 هزار و 301 مورد مثبت بیماری کرونا بر اساس معیارهای تشخیصی آزمایشگاهی PCR در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان شناسایی شدند.

وی تصریح کرد: از 27 الی 28 اسفند ماه بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، چهار بیمار مثبت جدید مبتلا به کووید۱۹ در شهرستان تابعه دانشگاه و در مراکز درمانی بستری شدند و بدین ترتیب مجموع بیماران بستری شده در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا ویروس تاکنون به چهار هزار و 738 نفر رسیده است .

دبیر ستاد استانی مقابله با کرونا ادامه داد: علاوه بر این تعداد 13 هزار و 563 بیمار مبتلا به کرونا نیز به صورت سرپایی در مراکز درمانی و بیمارستان‌های علوم پزشکی سمنان شناسایی شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان ادامه داد: خوشبختانه کل موارد بهبودی و ترخیص بیماران مبتلا به کووید۱۹ از ابتدای بروز و شیوع بیماری در بیمارستان های تحت‌پوشش دانشگاه به 4014 نفر رسید.

منبع:ایسنا