رسانه ها بازوی کارآمد پلیس در پیشگیری از جرایم و ارتقای امنیت پایدار

مرداد 21, 1400
0 بازدید

  جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان زرندیه گفت: رسانه‌ها بازوی قدرتمنمد و پرتوان پلیس در پیشگیری از وقوع جرایم و ارتقای امنیت پایدار در جامعه هستند. سرهنگ مهدی مهدویان پنجشنبه ۲۱ مردادماه در آئین تجلیل از خبرنگاران شهرستان زرندیه اظهار کرد: اطلاع رسانی خبرنگاران در خصوص توصیه‌های پلیس به منظور پیشگیری از وقوع جرائم می‌تواند آمار […]

رسانه ها بازوی کارآمد پلیس در پیشگیری از جرایم و ارتقای امنیت پایدار

  جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان زرندیه گفت: رسانه‌ها بازوی قدرتمنمد و پرتوان پلیس در پیشگیری از وقوع جرایم و ارتقای امنیت پایدار در جامعه هستند.

سرهنگ مهدی مهدویان پنجشنبه ۲۱ مردادماه در آئین تجلیل از خبرنگاران شهرستان زرندیه اظهار کرد: اطلاع رسانی خبرنگاران در خصوص توصیه‌های پلیس به منظور پیشگیری از وقوع جرائم می‌تواند آمار وقوع جرم را در سطح جامعه کاهش و ضریب امنیتی را ارتقا بخشد.

وی بیان کرد: چشم بینا و زبان گویای خبرنگاران به عنوان طلایه داران جبهه بیداری و آگاهی بخشی جامعه منجر به اطلاع رسانی دقیق وقایع و اخبار شده و پیگیری مطالبات مردمی در سایه تعهد، صداقت و امانت‌داری خبرنگاران، زمینه ساز تقویت آرامش اجتماعی در جامعه خواهد شد.

این مقام انتظامی در ادامه با اشاره به هجمه تبلیغات رسانه‌ای علیه ملت و نظام اسلامی اظهار کرد: وظیفه رسانه‌ها تنویر افکار عمومی و مقابله با جنگ نرمی است که معاندین به راه انداخته‌اند. آگاهی بخشی و بصیرت‌افزایی مردم توسط اصحاب رسانه موجب خواهد شد تا توطئه های دشمنان خنثی شود.

وی در ادامه بر تعامل رسانه با ناجا برای اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به جامعه تاکید کرد و افزود:  تامین نظم ‌و امنیت اصلی‌ترین وظیفه پلیس است و نیروی انتظامی در عمل به وظیفه ذاتی خود نیازمند مشارکت آحاد مختلف مردم و همراهی رسانه‌هاست.

جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان زرندیه در ادامه با اشاره به برگزاری مراسم سوگواری ایام عزای سیدالشهداء (ع) گفت: شیوه نامه‌های بهداشتی ایام سوگواری از سوی وزارت کشور و وزارت بهداشت اعلام شده است که برپایی مراسم عزاداری در فضای باز، عدم برپایی ایستگاه صلواتی، عدم دسته روی در معابر از مهمترین مفاد آن بوده و درخواست پلیس از مردم و عزاداران رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی است تا آئین های عزاداری بدون اینکه مشکلی برای سلامت مردم در پی داشته باشد برگزار شود.

در این مراسم از خبرنگاران شهرستان زرندیه با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تجلیل بعمل آمد.
منبع: ايسنا