رزمایش دریایی مصر و اسپانیا در دریای سرخ

آذر 29, 1400
19 بازدید

نیروهای مسلح مصر اعلام کردند، نیروهای دریایی این کشور و اسپانیا رزمایش دریایی مشترکی در ناوگان جنوبی مصر در دریای سرخ اجرایی کردند. به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، نیروهای مسلح مصر در بیانیه‌ای اعلام کردند، این رزمایش که در آن ناوچه مصر و اسپانیا شرکت داشتند شامل فعالیت های رزمایشی مختلف از جمله […]

رزمایش دریایی مصر و اسپانیا در دریای سرخ

نیروهای مسلح مصر اعلام کردند، نیروهای دریایی این کشور و اسپانیا رزمایش دریایی مشترکی در ناوگان جنوبی مصر در دریای سرخ اجرایی کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، نیروهای مسلح مصر در بیانیه‌ای اعلام کردند، این رزمایش که در آن ناوچه مصر و اسپانیا شرکت داشتند شامل فعالیت های رزمایشی مختلف از جمله تمرین های تخصصی برای کنترل کشتی های مشکوک و اقدامات امنیتی دریایی بود.

براساس بیانیه مذکور، در این رزمایش تشکیلات کشتیرانی مختلفی شرکت داشتند که میزان قدرت یگان های مشترک دریایی درباره اجرای ماموریت حرفه ای خود را به نمایش گذاشتند.

طبق اعلام ارتش مصر، این رزمایش دومین در نوع خود طی یک برهه زمانی کوتاه است و هدف از آن تقویت چشم انداز همکاری نظامی میان دو کشور است به شکلی که به حفظ امنیت و ثبات دریایی منطقه کمک کند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب‌ها:, , , ,