راه حل مشکلات مردم مدیریت جهادی است

مرداد 21, 1400
58 بازدید

امام جمعه ایلام گفت: لازم است برنامه ریزی لازم برای حل مشکلات مردم خوزستان با مدیریت جهادی و درست، در بلند مدت صورت گیرد. حجت‌الاسلام‌والمسلمین «اله‌نور کریمی تبار»  در خطبه های نماز جمعه امروز با اشاره به پنجم مردادماه  سالروز اقامه اولین نماز جمعه  بعد از پیروی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۸ ، اظهار کرد: […]

 راه حل مشکلات مردم مدیریت جهادی است

امام جمعه ایلام گفت: لازم است برنامه ریزی لازم برای حل مشکلات مردم خوزستان با مدیریت جهادی و درست، در بلند مدت صورت گیرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین «اله‌نور کریمی تبار»  در خطبه های نماز جمعه امروز با اشاره به پنجم مردادماه  سالروز اقامه اولین نماز جمعه  بعد از پیروی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۸ ، اظهار کرد: نهاد نماز جمعه یک نهاد بابرکت است که هم برای دنیای انسان و  هم برای آخرت انسان تاثیرگذار است، متاسفانه برکت روز جمعه و حضور در نماز جمعه  در جامعه مورد غفلت قرار گرفته است،  خداوند در قرآن کریم می فرماید که ای مومنین وقتی صدای اذان روز جمعه بلند می شود، برای ذکرخدا و نماز بشتابید و هر چه  انسان را از نماز جمعه باز می دارد را رها کنید.

وی با اشاره  وضعیت تاسف بار تنش آبی در استان خوزستان،  گفت: این وضعیت مربوط به امسال و چند سال گذشته نیست، این وضعیت از دهه  هفتاد در این استان وجود داشته است، استانی که از دهه هفتاد برای آب مشکل داشته است و دولت های گذشته به قول های که در این خصوص داده اند عمل نکرده اند.

نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام ادامه داد: ما مردم استان ایلام، درد خوزستان را به خوبی درک می کنیم، چون مردم ایلام هم محروم هستند، مردم استان خوزستان در طول ۸ سال دفاع مقدس پایمردی خود را در برابر دشمن بعثی نشان دادند، مردم ایلام و خوزستان در کنار هم  بودند و در برابر دشمن مقاومت کرده اند، اکنون رسیدگی ویژه به  استان خوزستان لازم است و مطالبات به حق مردم باید  برآورده شود.

کریمی‌تبار با بیان اینکه  ضعف مدیریت موجب شده که صدای به حق مردم خوزستان به خوبی شنیده نشود، گفت:  اگر به توصیه های مقام معظم رهبری توجه می شد این چنین شرایطی هرگز ایجاد نمی شد، در این شرایط، سپاه و دولت پای کار آمدند اما لازم است برنامه ریزی لازم برای حل مشکلات مردم خوزستان با مدیریت جهادی و درست، در بلند مدت صورت گیرد، ضعف مدیریت موجب شد که مردم مطالبات به حق خود را فریاد بزنند و در این میان نیز ضد انقلاب ورود کند و انحرافی در مطالبات به وجود بیاید.

امام جمعه ایلام تصریح کرد: این درسی برای مسئولان است که از این گونه حوادث پیشگیری کنند، قبل از اینکه کاسه صبر مردم  لبریز شود مطالبات به حق آنها را برآورده کنند، مردم و مسئولان استان در کنار مردم خوزستان بوده و هستند و تانکرهای آبرسانی راهی استان خوزستان شد  تا سهم ناچیزی در کاهش آلام و مشکلات آنها داشته باشیم.

حجت الاسلام کریمی تبار با اشاره به ۶ مرداد روز کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای، گفت:  خیلی از جوانان جامعه، مدرک تحصیلی دارند اما مهارت در یک حرفه و رشته را ندارند و منتظر هستند که یک شغل اداری داشته و  پشت میز بنشینند، با این استعدادهایی که خداوند متعال در  اختیار جوانان قرار داده است می توانند در یک مدت کوتاهی در آموزش های فنی و حرفه ای حضور پیدا کنند  و در رشته های  صنعت، کشاورزی، صنایع دستی و خدمات، مهارت لازم را کسب کنند.

وی خاطرنشان کرد:  بسیاری از شغل های موجود در استان به دلیل همین عدم مهارت جوانان استان، دست افراد غیربومی است و  مهاجرینی از استان های دیگر  به استان ما آمده و به مردم خدمت می کنند، چرا بچه های ایلام این کارها را انجام نمی دهند؟ جوانان استان باید تلاش کنند که این مهارت ها را کسب کنند،  با این مهارت ها در درون خانواده با کمترین سرمایه با چند ماه  مهارت آموزی می توان این وضعیت بیکاری را در استان تغییر داد.

منبع:ایسنا