راه‌اندازی کلینیک حقوقی کودک در گرگان

مرداد 17, 1400
36 بازدید

 رئیس‌کل دادگستری گلستان از افتتاح کلینیک حقوقی کودک در پارک جنگلی ناهارخوران گرگان خبرداد و گفت: این مرکز به‌منظور نظارت و پیگیری حقوق کودکان و نوجوانان راه‌اندازی شده است. هادی هاشمیان اظهار کرد: کارشناسان این مرکز برنامه‌های مصوب برای کودکان و نوجوانان در دستگاه‌های اجرایی را بررسی و در صورت قصور مدیران و بی‌توجهی به […]

راه‌اندازی کلینیک حقوقی کودک در گرگان

 رئیس‌کل دادگستری گلستان از افتتاح کلینیک حقوقی کودک در پارک جنگلی ناهارخوران گرگان خبرداد و گفت: این مرکز به‌منظور نظارت و پیگیری حقوق کودکان و نوجوانان راه‌اندازی شده است.

هادی هاشمیان اظهار کرد: کارشناسان این مرکز برنامه‌های مصوب برای کودکان و نوجوانان در دستگاه‌های اجرایی را بررسی و در صورت قصور مدیران و بی‌توجهی به امور کودکان با دستور دادستان علیه آنان اقامه دعوی می‌کند.

وی افزود: علاوه بر این در این مرکز مشاوران حقوقی و روانشناسان از دادسرای گرگان و اداره‌های بهزیستی و سایر دستگاه‌های امدادرسان حضور دارند و کارهای مشاوره‌ای و حقوقی به مراجعان ارائه می‌کنند.

هاشمیان گفت: سمن‌ها هم همکاری تنگاتنگی با این دفتر دارند و موارد کودک آزاری را گزارش می‌کنند. مردم می‌توانند گزارش‌های کودک آزاری را به شماره ۰۹۳۹۶۵۰۸۳۷۳ این دفتر پیامک کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از دادگستری گلستان، این دفتر به جز روزهای تعطیل از ساعت ۸ صبح تا ۱۳:۳۰ در طبقه اول نمازخانه دور میدان پارک جنگلی ناهارخوران پذیرای مراجعان است.

منبع:ايسنا