راه‌اندازی پویش نذر کتاب برای زندان‌های لرستان

آذر 22, 1400
10 بازدید

ایسنا/لرستان مدیرکل زندان‌های لرستان گفت: یکی از بهترین کارهایی که می‌تواند در ندامتگاه‌ها به کاهش ارتکاب جرم، پرورش و رشد زندانیان منجر شود، کتاب‌خوانی است. عبدالمجید کشوری امروز پنجم اسفندماه با اشاره به راه‌اندازی پویش نذر کتاب برای زندان‌های استان، اظهار کرد: یکی از بهترین کارهایی که می‌تواند در ندامتگاه‌ها به کاهش ارتکاب جرم، پرورش و […]

راه‌اندازی پویش نذر کتاب برای زندان‌های لرستان

ایسنا/لرستان مدیرکل زندان‌های لرستان گفت: یکی از بهترین کارهایی که می‌تواند در ندامتگاه‌ها به کاهش ارتکاب جرم، پرورش و رشد زندانیان منجر شود، کتاب‌خوانی است.

عبدالمجید کشوری امروز پنجم اسفندماه با اشاره به راه‌اندازی پویش نذر کتاب برای زندان‌های استان، اظهار کرد: یکی از بهترین کارهایی که می‌تواند در ندامتگاه‌ها به کاهش ارتکاب جرم، پرورش و رشد زندانیان منجر شود، کتاب‌خوانی است.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از مردم کتاب‌های فراوانی در منازل یا کتابخانه‌های شخصی دارند که بلااستفاده مانده و خاک می‌خورند، ادامه داد: در این پویش مردم می‌توانند کتب مازاد خود را به زندانیان اهدا کنند.

کشوری با اشاره به اثرات مثبت اجرای پویش نذر کتاب برای زندان‌های لرستان، تصریح کرد: این پویش سرانه مطالعه زندانیان را بالا می‌برد و در افزایش اطلاعات اجتماعی مددجویان مؤثر است، چراکه ریشه بسیاری از بزهکاری‌ها، ناشی از عدم آگاهی و جهل است.

مدیرکل زندان‌های لرستان خطرنشان کرد: علاقه‌مندان به شرکت در این پویش می‌توانند کتاب‌های مازاد خود را طی روزهای پنجم تا هفتم اسفندماه به‌صورت حضوری به پایگاه‌های مستقر در سطح شهر خرم‌آباد در میدان‌های ۲۲ بهمن و امام حسین(ع) تحویل دهند یا به‌صورت غیرحضوری با تماس با شماره‌های ۰۶۶۳۳۳۲۶۲۸۸ و ۰۹۱۶۶۶۹۲۱۹۸ و ۰۹۱۶۱۶۱۱۸۶۸ درب منزل تحویل مسئولان مربوطه دهند.

وی به وجود ۹ مرکز اصلاح و تربیت در استان اشاره کرد و افزود: در شهرستان خرم‌آباد، پنج مرکز اصلاح و تربیت و مابقی در شهرستان‌های الیگودرز، بروجرد و درود قرار دارد کمااینکه با تکمیل پروژه‌های در حال ساخت این اداره‌کل، سرانه فضای زندان‌های استان به میانگین کشوری می‌رسد.

منبع:ایسنا