رئیس ستاد کل ارتش الجزایر، مراکش را به توطئه‌ علیه کشورش متهم کرد

مهر 7, 1400
24 بازدید

رئیس ستاد کل ارتش الجزایر با انتقاد از مراکش، این کشور را به دست داشتن در توطئه‌ها علیه کشورش متهم کرد.   به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، السعید شنقریحه، رئیس ستاد کل ارتش الجزایر در سخنرانی که در بازدید از منطقه دوم نظامی وهران داشت، اظهار کرد: ثبات الجزایر در اصول خود و تصمیمش […]

رئیس ستاد کل ارتش الجزایر، مراکش را به توطئه‌ علیه کشورش متهم کرد

رئیس ستاد کل ارتش الجزایر با انتقاد از مراکش، این کشور را به دست داشتن در توطئه‌ها علیه کشورش متهم کرد.

  به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، السعید شنقریحه، رئیس ستاد کل ارتش الجزایر در سخنرانی که در بازدید از منطقه دوم نظامی وهران داشت، اظهار کرد: ثبات الجزایر در اصول خود و تصمیمش برای بی طرفی، حاکمیت مراکش را آزرده کرده و مانع اجرای طرح‌های مشکوک آن در منطقه شده است.

شنقریحه در ادامه مراکش را به تلاش برای نابودی توانمندی‌های الجزایر، توقف روند توسعه آن و تلاش برای ضربه زدن به وحدت مردم آن با ایجاد آشوب و تفرقه متهم کرد و گفت: این حاکمیت برای تضعیف نقش الجزایر در منطقه، به دامن زدن به توطئه‌ها و دسیسه‌ها ادامه می‌دهد و طرح‌های تبلیغات تخریبی را آغاز کرده است.

رئیس ستاد کل ارتش الجزایر تاکید کرد: تمامی اقدامات پَستی که برای مجبور کردن الجزایر به دست کشیدن از اصولش انجام می‌شوند، شکست خواهند خورد زیرا الجزایر جدید بیش از هر زمان دیگر قصد دارد از حاکمیت و وحدت ملی خود حفاظت کند.

او در پایان نیز تاکید کرد: الجزایر برای مقابله جدی با تمامی طرح‌های پستی که آشکارا و پنهان علیه ساختار ملی و چهره‌های برجسته آن انجام می‌شوند، کاملا آماده است.

رمطان لعمامره، وزیر خارجه الجزایر اخیرا قطع روابط دیپلماتیک کشورش با مراکش را اعلام کرد.

لعمامره مراکش را به ارتکاب اقداماتی شنیع علیه الجزایر متهم کرد و گفت: دشمنی مراکش سیستماتیک و با توطئه‌چینی است.

در مقابل وزارت خارجه مراکش در بیانیه‌ای اعلام کرد: این تصمیم کاملا بدون توجیه است، آنچه رخ داد، با توجه به تنش اخیر قابل پیش‌بینی بود.

همچنین این وزارتخانه تاکید کرد:‌ مراکش این توجیه‌های دروغین و بیهوده را که بر اساس آنها چنین تصمیمی گرفته شده، قاطعانه رد می‌کند.

روابط الجزایر و مراکش از سال گذشته میلادی در پی مساله صحرای غربی رو به وخامت است. مراکش این منطقه را بخشی از خاک خود می‌داند اما الجزایر از جبهه پولیساریو که خوستار استقلال این منطقه است، حمایت می‌کند.

منبع: ايسنا