رئیس ارتش افغانستان برکنار شد

مرداد 20, 1400
84 بازدید

به دنبال چندین شکست نظامیان افغان مقابل طالبان، ژنرال والی محمد احمدزی امروز چهارشنبه از سمت ریاست ارتش افغانستان برکنار شد.   به نقل از خبرگزاری فرانسه، برکناری رئیس ارتش افغانستان در شرایطی انجام میشود که طالبان دو شهر دیگر را به تصرف خود درآورده که یکی از آنها تنها ۲۰۰ کیلومتر با کابل فاصله […]

رئیس ارتش افغانستان برکنار شد

به دنبال چندین شکست نظامیان افغان مقابل طالبان، ژنرال والی محمد احمدزی امروز چهارشنبه از سمت ریاست ارتش افغانستان برکنار شد.

  به نقل از خبرگزاری فرانسه، برکناری رئیس ارتش افغانستان در شرایطی انجام میشود که طالبان دو شهر دیگر را به تصرف خود درآورده که یکی از آنها تنها ۲۰۰ کیلومتر با کابل فاصله دارد و همچنین ده ها هزار تن در ولایتهای شمالی آواره داخلی شده‌اند.

اما به رغم این درگیری‌ها و اینکه مرکز هشت ولایت تاکنون به دست شبه نظامیان سقوط کرده است، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا قصد ندارد ضرب‌الاجل خروج نظامیان آمریکایی تا ۳۱ اوت را تغییر دهد و به جای آن از رهبران افغان خواست متحد شوند و برای خودشان بجنگند.

از طرف دیگر، اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان به منظور هدایت نیروهای کشورش عازم مزار شریف شده است. شبه نظامیان طالبان در کمتر از یک هفته بیش از یک چهارم مراکز ولایتی این کشور را به کنترل خود درآورده‌اند.

منبع: ايسنا