ذوب آهن و فولاد مبارکه در مسیر افزایش همکاری و تعامل

مهر 26, 1400
18 بازدید

 مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان با اشاره به منافع مشترک دو صنعت فولاد و ذوب آهن، گفت: این دو مرجع صنایع فولادی کشور هستند و می توانند در حوزه های مختلف از یکدیگر پشتیبانی کنند. مدیرعامل و برخی مسئولان ذوب آهن اصفهان با حضور در شرکت فولاد مبارکه با مدیرعامل و معاونین این شرکت، در نشستی […]

ذوب آهن و فولاد مبارکه در مسیر افزایش همکاری و تعامل

 مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان با اشاره به منافع مشترک دو صنعت فولاد و ذوب آهن، گفت: این دو مرجع صنایع فولادی کشور هستند و می توانند در حوزه های مختلف از یکدیگر پشتیبانی کنند.

مدیرعامل و برخی مسئولان ذوب آهن اصفهان با حضور در شرکت فولاد مبارکه با مدیرعامل و معاونین این شرکت، در نشستی تعاملی دیدار و تبادل نظر کردند.

منصور یزدی زاده، تعامل و همکاری بین این دو مجموعه بزرگ فولادساز کشور را بسیار مهم و موجب دستاوردهای چشمگیر در صنعت فولاد دانست و گفت: مدیریت این صنایع بزرگ، امر خطیری است و موظفیم با همفکری و همکاری، پتانسیل و توان این مجموعه های بزرگ را به سمت تعالی صنعت و اقتصاد کشور رهنمون کنیم.

وی، جهت ارائه ایده های جدید و همچنین کارشناسی فنی و اقتصادی مسائل و موضوعات فی مابین که می تواند منجر به نتایج ارزشمند شود، پیشنهاد داد که کمیته مشترکی تشکیل شود تا طرح های تعاملی و مشارکتی قبل از اجرا در ابعاد مختلف بررسی شود.

یزدی زاده با اشاره به منافع مشترک این دو صنعت مهم کشور، گفت: آنها مرجع صنایع فولادی کشور هستند و می توانند در حوزه های مختلف از یکدیگر پشتیبانی کنند که حفظ منافع کل صنعت فولاد کشور را در پی دارد.

وی خاطرنشان کرد: حمل محصولات و مقاصد مشترک، تامین مواد اولیه و مبادی مشترک، نکات و تجربه های فنی، کارکنان و سرمایه های انسانی همه و همه از جمله مواردی است که دو قطب فولادی استان اصفهان با همکاری همدیگر می توانند با کمک آنها به ارزش افزوده جمعی دست پیدا کنند و هر دو مجموعه از مواهب سازمانی به وجود آمده منتفع شوند.

به گزارش ایسنا، مدیرعامل فولاد مبارکه نیز، با اشاره به دوره فعالیت خود در ذوب آهن اصفهان، گفت: این مجتمع عظیم صنعتی، مادر صنعت فولاد کشور است و در شکل گیری صنایع مختلف فولادی ایران از جمله فولاد مبارکه، نقش مهمی ایفا کرده است.

وی نگاه کلان به موضوعات صنعت فولاد را عامل اصلی توسعه و هم افزایی دانست و گفت: ذوب آهن اصفهان و مجتمع فولاد مبارکه به دلیل مشابهت در جنس تولیدات که فولادی است و حضور در استان اصفهان، دارای منافع و مسائل مشترک هستند.

مدیرعامل فولادمبارکه با اشاره به نقش هم افزایی این دو فولادساز بزرگ، گفت: تولد ذوب آهن و فولادمبارکه و مجموعه هایی که در اختیار دارند حاصل تفکر بلندمدت و استراتژیکی است که با منابع محدود، نگاهی به نسل های آینده داشتند.

محمدیاسر طیب نیا گفت: به حق، نجات صنعت نیازمند نگاه ملی است و اگر ما که امروز در این دو بنگاه اقتصادی به فعالیت می پردازیم به خوبی مدیریت نکنیم، موفقیت چندانی به دست نیاورده و در بسیاری از موارد جلوگیری از تعارض های سازمانی برایمان امکان پذیر نیست. اگر نگاه ما فقط به استان اصفهان ‌معطوف باشد و منطقه ای عمل کنیم از دیگران نمی توانیم انتظار داشته باشیم که ورای مناطق جغرافیایی خود تصمیم بگیرند. در حقیقت نگاه ملی و فرابخشی می تواند مجموعه های بزرگ را نجات دهد و دغدغه های مدیران را نیز به کمترین حد ممکن برساند.

وی افزود: این دو مجتمع عظیم صنعتی، پیشگامان و بزرگان صنعت فولاد کشور هستند و همفکری و تعامل آنها، توسعه صنعت کشور را به دنبال دارد.

طیب نیاز از پیشنهاد تشکیل کمیته مشترک استقبال کرد و گفت: این کمیته می تواند نقش اتاق فکر برای اجرای طرح های مشترک را ایفا کند.

منبع: ايسنا