ذخیره سازی ۴۳۰تن مرغ منجمد در همدان

آبان 19, 1400
7 بازدید

ایسنا/همدان فرماندار همدان با بیان اینکه مردم باید در تامین مایحتاج عمومی خود اطمینان خاطر داشته باشند،گفت: ۴۳۰تن مرغ منجمد تنظیم بازار در شهرستان ذخیره شده است. محمدعلی محمدی در بازدید از یک مرکز خرید تضمینی گندم، یک واحد تولید نهاده های دامی و یک واحد سردخانه ذخیره سازی طرح تنظیم بازار،اظهار کرد: بازدیدها در راستای […]

ذخیره سازی ۴۳۰تن مرغ منجمد در همدان

ایسنا/همدان فرماندار همدان با بیان اینکه مردم باید در تامین مایحتاج عمومی خود اطمینان خاطر داشته باشند،گفت: ۴۳۰تن مرغ منجمد تنظیم بازار در شهرستان ذخیره شده است.

محمدعلی محمدی در بازدید از یک مرکز خرید تضمینی گندم، یک واحد تولید نهاده های دامی و یک واحد سردخانه ذخیره سازی طرح تنظیم بازار،اظهار کرد: بازدیدها در راستای بررسی وضعیت برخی از کالاهای ضروری مردم از نزدیک و پیگیری لازم جهت رفع مشکل در فرآیند تولید، توزیع و ذخیره سازی است.
وی تصریح کرد: ۴۳۰ تن مرغ منجمد شامل ۱۹۰ تن مرغ تولید داخل و ۲۴۰ تن مرغ وارداتی در این سردخانه ذخیره سازی شده است تا در موارد مقتضی برای ایجاد تعادل در بازار و رفع کمبودهای مقطعی احتمالی در بازار توزیع شود.
وی افزود : هم اکنون به طور متوسط روزانه حدود ۸۰ تن مرغ در بازار همدان توزیع می شود و ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار قطعه جوجه ریزی طی ۱۰ روز گذشته در واحدهای تولیدی مرغ گوشتی شهرستان داشتیم و همچنان روند ذخیره سازی طرح تنظیم بازار نیز ادامه دارد.
فرماندار همدان در بازدید واحد تولید نهاده های دامی با اشاره به ضرورت پیگیری علت افزایش قیمت سبوس به عنوان عامل مهم قیمت تمام شده نهاده های دامی، یادآور شد : هم اکنون این واحد تولیدی در شهرستان همدان با ظرفیت تولید سالانه ۱۲ هزار تن نهاده دامی فعال و ظرفیت تولید آن قابل ارتقا به ۱۸ هزار تن است.
به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان، محمدی در حاشیه بازدید از مرکز خرید تضمینی گندم با بیان اینکه “براثر کاهش نزولات آسمانی وضعیت گندم دیم ما مطلوب نیست” افزود : خوشبختانه فرآیند پرداخت وجوه گندم کشاورزان روانسازی شده و ۵ روز پس از تحویل گندم به کشاورزان پرداخت می شود.

منبع:ایسنا