دیدار معاون برون‌مرزی صداوسیما با معاون برنامه‌ریزی رئیس‌جمهور ونزوئلا

مرداد 14, 1400
122 بازدید

معاون برون‌مرزی صداوسیما و جمعی از مدیران شبکه‌های هیسپان تی وی و پرس تی وی، میزبان ریکاردو منندز، معاون برنامه‌ریزی رئیس‌جمهور ونزوئلا و کاپایا رودریگز گونزالس، معاون وزیر خارجه ونزوئلا در امور آسیا، خاورمیانه و اقیانوسیه در مجموعه سعادت‌آباد این معاونت شدند. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی پرس تی وی، پیمان جبلی […]

دیدار معاون برون‌مرزی صداوسیما با معاون برنامه‌ریزی رئیس‌جمهور ونزوئلا

معاون برون‌مرزی صداوسیما و جمعی از مدیران شبکه‌های هیسپان تی وی و پرس تی وی، میزبان ریکاردو منندز، معاون برنامه‌ریزی رئیس‌جمهور ونزوئلا و کاپایا رودریگز گونزالس، معاون وزیر خارجه ونزوئلا در امور آسیا، خاورمیانه و اقیانوسیه در مجموعه سعادت‌آباد این معاونت شدند.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی پرس تی وی، پیمان جبلی در این دیدار، با اشاره به اهمیت رویکرد ضداستکباری ملت‌های آمریکای لاتین در منظر رسانه‌های بین‌الملل جمهوری اسلامی ایران، همکاری نزدیک و پویا بین شبکه اسپانیایی‌زبان هیسپان تی وی و شبکه تله‌سور را در همین راستا توصیف و بر لزوم تقویت هر چه بیشتر آن تأکید کرد.

معاون برون‌مرزی صدا و سیما افزود: رسانه‌های جمعی کشورهایی مثل ایران و ونزوئلا در مقابله با هجمه رسانه‌های غربی و مبارزه با اخبار کذب آن‌ها، نقشی اساسی بازی می‌کنند.

وی گوهر ناب استقلال‌خواهی ملت‌های ایران و ونزوئلا و همه ملت‌های استقلال‌طلب جهان را عامل نفوذ و رسوخ پیام نهضت‌های مردمی و به‌ویژه پیام انقلاب اسلامی ایران و انقلاب بولیواری مردم ونزوئلا در منطقه و جهان دانست و گفت: حقیقت راه خود را در جهان اندیشه‌ها و نگرش ملل باز می‌کند؛ ولی بدون رسانه‌هایی که به حراست از این پیام‌ها بپردازند، مقابله با سیاه‌نمایی رسانه‌های امپریالیستی در دنیای امروز محقق نمی‌شود و از این حیث، وجود و فعالیت رسانه‌هایی مثل هیسپان تی وی و تله‌سور بسیار مهم و اثرگذار است.

جبلی راهبرد اصلی معاونت برون‌مرزی صداوسیمای ج.ا.ا. در مقابله با تحریم‌های شکست خورده آمریکا را در ایجاد اتحاد رسانه‌ای و شکل‌دهی جبهه مشترک رسانه‌های همسو برای بیان حقیقت و آگاه‌سازی ذهن مخاطبان جهانی عنوان و جایگاه ونزوئلا را در این عرصه، مهم توصیف کرد.

منندز نیز در همین باره اظهار کرد: هرگونه مبارزه اجتماعی و سیاسی بدون مبارزه رسانه‌ای غیرممکن و محکوم به شکست است.
معاون رئیس‌جمهور ونزوئلا ادامه داد: یکی از راهکارهای همکاری مشترک رسانه‌ای ایران و ونزوئلا،  استفاده از مدارس رسانه‌ای آلترناتیو برای بهبود و توسعه ابعاد تکنولوژیکی این همکاری‌هاست و ما باید این نوع همکاری‌های رسانه‌ای را در کمیسیون مشترک ایران و ونزوئلا نیز به‌صورت رسمی و مدون تعریف کنیم.

وی تصریح کرد: مطمئنیم مادامی که رسانه‌هایی مثل هیسپان تی وی و تله‌سور وجود دارند ، صدایی برای مردم نیز وجود دارد و ما از طرف خودمان از شما بابت تلاش‌های رسانه‌ای خوبتان تشکر می‌کنیم.

در این نشست، علی اجاره‌دار، مدیر شبکه هیسپان‌ تی وی و کارلوس آنتونیو آلکالا کوردونس، سفیر جمهوری بولیواری ونزوئلا نیز حضور داشتند و معاون رئیس‌جمهور و معاون وزیر امورخارجه این کشور را که برای حضور در مراسم تحلیف دکتر سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور کشورمان، در تهران به سر می‌برند، در بازدید از بخش‌های مختلف شبکه هیسپان تی وی صداوسیما همراهی کردند.

ریکاردو منندز، معاون برنامه‌ریزی رئیس‌جمهور ونزوئلا، همچنین در برنامه «در جست‌وجوی حقیقت» هیسپان تی وی شرکت کرد و با بینندگان این برنامه مشهور و پرطرفدار سخن گفت.