دو مقام ارشد چین و آمریکا در سوئیس دیدار می کنند

مهر 13, 1400
45 بازدید

بر اساس گفته منابع، یک دیپلمات ارشد چین و مشاور امنیت ملی دولت آمریکا قرار است مذاکراتی را با یکدیگر در کشور سوئیس داشته باشند.  نشریه ساوث چاینا مورنینگ پست امروز سه شنبه گزارش کرد، قرار است مذاکراتی بین جیک سالیوان مشاور امنیت ملی دولت آمریکا و یانگ جیچی، عضو دفتر سیاسی کمیته مرکزی حزب […]

دو مقام ارشد چین و آمریکا در سوئیس دیدار می کنند

بر اساس گفته منابع، یک دیپلمات ارشد چین و مشاور امنیت ملی دولت آمریکا قرار است مذاکراتی را با یکدیگر در کشور سوئیس داشته باشند.

 نشریه ساوث چاینا مورنینگ پست امروز سه شنبه گزارش کرد، قرار است مذاکراتی بین جیک سالیوان مشاور امنیت ملی دولت آمریکا و یانگ جیچی، عضو دفتر سیاسی کمیته مرکزی حزب کمونیست چین و همینطور مدیر کمیسیون امور خارجه این کمیته مرکزی طی چند روز آینده در سوئیس برگزار شود.
در ادامه گزارش این نشریه آمده است: به گفته منابع آگاه، قرار است یانگ جیچی دیپلمات ارشد چین مذاکراتی را با جیک سالیون مشاور امنیت ملی آمریکا در سوئیس در هفته جاری داشته باشد.
به گزارش خبرگزاری تاس، این نشریه در ادامه گزارش خود نوشت، مذاکرات میان این دو مقام که طبق گفته به احتمال زیاد فردا چهارشنبه انجام می شود، در فاصله کمتر از یک ماه بعد از آنکه شی جینپینگ و جو بایدن، روسای جمهور دو کشور گفتگوی تلفنی انجام دادند رخ می دهد.
منبع: ايسنا