دولت 25 هزار میلیارد تومان به حساب 23 میلیون خانوار یارانه بگیر واریز می‌کند

آذر 2, 1400
8 بازدید

ایسنا/کردستان معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: براساس مصوبات ستاد اقتصادی دولت ۲۵ هزارمیلیارد تومان برای ۲۳ میلیون خانوار یارانه بگیر با اعتبار یک میلیونی در نظر گرفته شده که به تدریج از یارانه این خانوارها کم خواهدشد. حسین خوش اقبال امروز(19فروردین) ضمن اشاره به پیامدهای اقتصادی و اجتماعی بیماری کرونا در کشور و […]

دولت 25 هزار میلیارد تومان به حساب 23 میلیون خانوار یارانه بگیر واریز می‌کند

ایسنا/کردستان معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: براساس مصوبات ستاد اقتصادی دولت ۲۵ هزارمیلیارد تومان برای ۲۳ میلیون خانوار یارانه بگیر با اعتبار یک میلیونی در نظر گرفته شده که به تدریج از یارانه این خانوارها کم خواهدشد.

حسین خوش اقبال امروز(19فروردین) ضمن اشاره به پیامدهای اقتصادی و اجتماعی بیماری کرونا در کشور و استان کردستان، اظهار کرد: با استناد به مصوبات ستاد اقتصادی دولت‌ جهت حمایت از اقشار کم درآمد به سه میلیون نفر در چهار نوبت بسته حمایتی 200 تا 600 هزار تومان تعلق خواهد گرفت که مرحله دوم آن پایان فروردین ماه پرداخت خواهد شد.

وی افزود: همچنین وامی بین یک تا دو میلیون تومان با نرخ 4 درصد در اختیار 4 میلیون خانوار کم درآمد قرار می گیرد.

رئیس کمیته امنیتی اجتماعی وانتظامی ستاد استانی مدیریت کرونا در بخشی دیگر از سخنان خود بیان کرد: برای کسب و کارهایی که به علت بیماری کرونا در استان تعطیل و یا دچار کسادی شده اند، وامی با نرخ 12 درصد و باز پرداخت دوساله، در نظر گرفته شده که با چند ماه تاخیر در باز پرداخت، از اول مهرماه بازپرداخت اقساط آن شروع خواهد شد.

خوش اقبال خاطرنشان کرد: در این راستا 5 هزار میلیارد تومان در اختیار صندوق بیمه بیکاری گذاشته شده تا به افرادی که بیکاری می‌شوند طبق معیارهایی که دارند به تدریج پرداخت کنند.

معاون سیاسی امنیتی واجتماعی استاندار کردستان یادآور شد: حدود 13 هزار میلیارد تومان هم برای بحث کرونا مصوب شده که بخشی از این به تولیداتی پرداخت می‌شود که وزارت بهداشت و درمان اعلام می‌کند و بخشی نیز به شرکت‌های دانش بنیان و بخش اعظم آن هم برای نیازمندی های دانشگاه های وزارت بهداشت، درنظر گرفته شده است.

منبع:ایسنا