دولت جدید با ویژه‌خواری مبارزه می‌کند

مرداد 25, 1400
0 بازدید

 امام جمعه تویسرکان گفت: دولت جدید مبارزه با تبعیض، فساد و ویژه‌خواری و تلاش برای برقراری عدالت را مورد توجه قرار داده است.  حجت‌الاسلام مرتضی موحدی در خطبه‌های نماز جمعه تویسرکان, اظهار کرد: رئیس جمهور رسماً اعلام کرد که تغییر وضع موجود مستند بر بیانیه گام دوم انقلاب را دستور کار خود قرار داده و […]

دولت جدید با ویژه‌خواری مبارزه می‌کند

 امام جمعه تویسرکان گفت: دولت جدید مبارزه با تبعیض، فساد و ویژه‌خواری و تلاش برای برقراری عدالت را مورد توجه قرار داده است.

 حجت‌الاسلام مرتضی موحدی در خطبه‌های نماز جمعه تویسرکان, اظهار کرد: رئیس جمهور رسماً اعلام کرد که تغییر وضع موجود مستند بر بیانیه گام دوم انقلاب را دستور کار خود قرار داده و از اصحاب “ما می توانیم” است نه ناامیدی و خود تحقیری.

وی بیان کرد: دولت جدید بر اساس سخنان رئیس جمهور بنا دارد از ظرفیت دیپلماسی برای رفع تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی نهایت بهره را ببرد اما از موضع اقتدار و صلابت نه ترس و کرنش در مقابل سلطه جویان جهانی.

حجت الاسلام موحدی با تاکید بر اینکه برقراری عدالت مهمترین هدف انبیا الهی و همچنین حکومت اسلامی است که در استمرار نهضت انبیا قرار گرفته تصریح کرد: آنهایی که دم از بلد بودن زبان مذاکره با جهان و حل مشکلات اقتصادی زدند و کشور را دچار خسارت های فراوان کردند، اکنون باید در محاکم قضایی محاکمه شوند.

وی خاطر نشان کرد: دولت‌های یازدهم و دوازدهم ادعای دیپلماسی قوی و مذاکرات حرفه‌ای داشتند اما یا ندانستند و یا نخواستند بدانند که فرق لغو تحریم‌ها با تعلیق تحریم چیست؟

خطیب نماز جمعه تویسرکان از ضرورت میدان دادن به جوانان مومن، انقلابی، متخصص و تحول گرا در اداره امور کشور سخن گفت و اظهار داشت: بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب، دولت باید صادقانه با مردم حرف بزند، جهادی و انقلابی عمل و با فساد و مفسد بی امان مبارزه کند.

وی گفت:اسلام از پایه و اساس، تبعیض در توزیع منابع عمومی، ویژه خواری و رانت خواری را هرگز بر نمی تابد و دولت انقلابی نیز باید چنین باشد.

امام جمعه تویسرکان تصریح کرد: دولت قبل کشور را در وضعیتی بد و با تورم و بدهی‌های زیاد به دولت سیزدهم تحویل داد اما دولت جدید به هر حال باید از بستن نطفه و رشد فساد جلوگیری کند.

وی یادآور شد: رهبر معظم انقلاب فرمودند دل مسئولان باید دائم برای رفع محرومیت از مردم بتپد و از شکاف و تضاد طبقاتی جلوگیری کنند.

امام جمعه تویسرکان همچنین وضعیت کرونایی کشور را نگران کننده دانست و متذکر شد: همه ما وظیفه داریم شیوه نامه‌های بهداشتی را حتی در مراسم عزاداری محرم رعایت کنیم تا شاهد رقم خوردن فجایع کرونایی نباشیم.

منبع:ایسنا