دولت به جبران خسارت ناشی از شیوع کرونای هتلداران کمک کند

مهر 7, 1400
94 بازدید

 نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی گفت: دولت به جبران خسارت ناشی از شیوع کرونای هتلداران کمک کند. آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی در دیدار با مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی و جمعی از فعالان حوزه هتلداری خراسان رضوی، با اشاره به خسارت‌های اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا، اظهار کرد: مصیبت‌هایی که از نظر […]

دولت به جبران خسارت ناشی از شیوع کرونای هتلداران کمک کند

 نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی گفت: دولت به جبران خسارت ناشی از شیوع کرونای هتلداران کمک کند.

آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی در دیدار با مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی و جمعی از فعالان حوزه هتلداری خراسان رضوی، با اشاره به خسارت‌های اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا، اظهار کرد: مصیبت‌هایی که از نظر اقتصادی و صنفی بر خادمین زیارتی امام‌رضا(ع) در جریان این بیماری منحوس وارد شد، واقعا مصیبت‌های قابل توجهی است و امیدواریم امام رضا(ع) این خسارت‌ها را جبران کند.

وی به متضرر شدن صنعت هتلداری مشهد و استان در این دوره اشاره کرد و ادامه داد: مجبور بودید دو سال حقوق کارمندان خودتان را در هتل‌ها دهید در حالی که درآمدی وجود نداشت، این دوران گذشت اما شما مهمان‌دار آقایی هستید که بر همه چیز توانایی دارد و در صورتی که خدمات و زحمات شما آمیخته با اخلاص باشد، امام هشتم(ع) آن را جبران خواهد کرد.

علم‌الهدی با بیان اینکه امیدواریم در کارهایتان برکاتی پیدا کنید که این برکت، کارتان را وسعت دهد، خاطرنشان کرد: امیدورام خلأ و خسارت شما را وجود مقدس امام هشتم(ع) جبران کند و با پیگیری مدیرکل میراث فرهنگی استان، دولت بخشی از خسارات کرونا را به واسطه آسان کردن تسهیلات جبران کند تا شما بیشتر از این متحمل ضرر نشوید.

سیدجواد موسوی، مدیرکل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی همچنین در این جلسه گفت: خراسان رضوی دارای ۲۳۵۰ مجموعه گردشگری با ظرفیت ۱۲۰ هزار تخت است که بیش از ۹۰هزار نفر در این حوزه به‌ صورت مستقیم اشتغال دارند.

وی با بیان این‎که از ۲۹۱ رشته صنایع‌دستی ۸۱ رشته بومی استان است، افزود: ۲۱ رشته صنایع‌دستی  مرتبط با زیارت در استان فعالیت می‌کنند.

موسوی عنوان کرد: پیشنهاد می‌کنم دبیرخانه خادمان امام رضا(ع) که در حوزه گردشگری فعالیت می‌کنند، ایجاد شود و فعالان این حوزه از نظرات و رهنمودهای نماینده ولی‌فقیه در استان بهره‌مند شوند.

بر اساس گزارش روابط عمومی اداره‌کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی، معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی نیز در این جلسه گفت: با وجود خسارت‌های فراوان تاسیسات گردشگری، فعالان این حوزه همیشه با مصوبات و برنامه‌های دولت در دوره شیوع ویروس کرونا همراهی و به مدیریت عالی استان کمک‌های زیادی کرده‌اند.

منبع: ايسنا