«دماوند نامگ» منتشر شد

آذر 2, 1400
11 بازدید

داستان بلند «دماوند نامگ» نوشته بهروز شادلو منتشر شد. به گزارش ایسنا، این کتاب در ۹۲ صفحه و با قیمت ۴۰ هزار تومان توسط انتشارات سیب سرخ منتشر شده است. در معرفی کتاب «دماوند نامگ» توسط ناشر عنوان شده است: این داستان بلند با تمی اساطیری و با محوریت دماوند به عنوان نمادی از ایران‌زمین، یک روایت داستانی […]

«دماوند نامگ» منتشر شد

داستان بلند «دماوند نامگ» نوشته بهروز شادلو منتشر شد.

به گزارش ایسنا، این کتاب در ۹۲ صفحه و با قیمت ۴۰ هزار تومان توسط انتشارات سیب سرخ منتشر شده است.

در معرفی کتاب «دماوند نامگ» توسط ناشر عنوان شده است: این داستان بلند با تمی اساطیری و با محوریت دماوند به عنوان نمادی از ایران‌زمین، یک روایت داستانی بلند را بازگو کرده است.

این داستان بلند به گفته نویسنده آن، در هر بخش از خود تم و موضوع محوری متفاوتی دارد اما در مجموع مخاطب این داستان بلند با محوری‌ترین موضوعی که در همه داستان‌ها ارتباط برقرار می‌کند، فرهنگ ایران است.

بهروز شادلو با اشاره به تلاش خود برای امتزاج میان اسطوره و ادبیات در این داستان بلند می‌گوید: داستان‌های رخ‌داده در این اثر اساسا مستقل و بدیع هستند، اما رخدادها و مضامین اساطیری پیش‌برنده داستان‌ها هستند.

او همچنین بیان می‌کند: نمی‌توان گفت که متن داستان‌ این کتاب نمادین است اما نمادپردازی اساطیری ژرفی در داستان‌ جاری شده است. من در این اثر تلاش کردم حاصل کار در عین روایت‌های اساطیری خود پیکره کاملاً نوگرایی داشته باشد.

شادلو همچنین با اشاره به زبان کتاب می‌گوید: زبان در این داستان در تناسب کامل با داستان پرداخته شده، اما به‌رغم بهره‌مندی از صورتی کهن بسیار روان و به‌روز است.

همچنین در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: زمستان سپری شد و آن سنگ آغاز به شکفتن نمود. پس از پنج روز، در آغازین روز بهار، از آن سنگ که دوپاره شده بود زن و مردی بیرون آمدند و به اندازه دوازده گام دورتر از هم نشستند. آن زن و مرد پنج شبانه‌روز بی‌جنبش و چشم‌داشت و بی‌سخن روی در روی هم نشستند. در ششمین روز، به روز خرداد از ماه فروردین، چشم گشادند و گفتن یافتند. همان‌جا همان‌گونه دیرگاهی همدیگر را نگریسته تا که زبان باز کرده و با هم از هم پرسیدند: کیستی؟ و هر دو با هم پاسخ گفتند: دماوند.

انتهای پیام