دفترخانه‌های متخلف فارس جریمه شدند

آذر 22, 1400
8 بازدید

ایسنا/فارس مدیرکل ثبت اسناد و املاک فارس اعلام کرد که با انجام نظارت و بازرسی‌های انجام شده، بالغ بر ۳۰ دفترخانه اسنادرسمی در سراسر فارس به دلیل ارتکاب تخلف، با جریمه، مجازات شدند. سید مهدی هاشمی با اشاره به استمرار جلسات دادگاه انتظامی سردفتران با هدف نظارت بهینه بر عملکرد دفاتر اسناد رسمی فارس، گفت: دادگاه […]

دفترخانه‌های متخلف فارس جریمه شدند

ایسنا/فارس مدیرکل ثبت اسناد و املاک فارس اعلام کرد که با انجام نظارت و بازرسی‌های انجام شده، بالغ بر ۳۰ دفترخانه اسنادرسمی در سراسر فارس به دلیل ارتکاب تخلف، با جریمه، مجازات شدند.

سید مهدی هاشمی با اشاره به استمرار جلسات دادگاه انتظامی سردفتران با هدف نظارت بهینه بر عملکرد دفاتر اسناد رسمی فارس، گفت: دادگاه انتظامی سردفتران در صورت مشاهده تخلفات احتمالی بدون هیچ چشم پوشی با تخلفات برخورد قاطع خواهد کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی اداره کل ثبت املاک و اسناد فارس، او با اشاره به برخورداری  فارس از ۴۱۳ دفتر اسناد رسمی، ادامه داد: با توجه به برنامه‌های تحولی سازمان ثبت و اهداف مد نظر در برنامه ششم توسعه مبنی بر تثبیت مالکیت‌ها وظایف ادارات ثبت حائز اهمیت است و به تبع آن دفاتر اسناد رسمی نیز به عنوان همگامان این ادارات در مسیر خدمات رسانی در حوزه‌های مرتبط محسوب می‌شوند.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک فارس افزود: امسال و با هدف نظارت بهینه برعملکرد دفاتر اسناد رسمی استمرار هفتگی جلسات دادگاه انتظامی سردفتران را در دستور کار داشته ایم و با حضور اعضای این دادگاه، دادستان انتظامی و اصحاب دفاتر نسبت به رسیدگی به تخلفات محرز و صدور رأی اقدام شده است.

هاشمی اضافه کرد: در همین ارتباط صدور ۳۱ فقره توبیخ شفاهی و کتبی، ۳۰ فقره جریمه نقدی، ۲۲ فقره رأی انفصال موقت و ۳ فقره سلب صلاحیت عملی در جلسات دادگاه انتظامی سردفتران و دفتریاران استان طی ۱۱ ماهه امسال انجام شده است.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک فارس اضافه کرد: امسال رشدی بالغ بر ۹۰ درصدی را در آرای صادره در زمینه توبیخ و انفصال، نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهدیم که دال بر نظارت مستمر و برخورد قاطع و بدون اغماض با تخلفات این دفاتر به منظور سالم سازی فضای ارائه خدمت به مراجعان بوده است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا