دفاتر تسهیلگری در حاشیه شهرهای دوگنبدان و یاسوج تاسیس می شود

مرداد 21, 1400
49 بازدید

 مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کهگیلویه و بویراحمد از تاسیس دفاتر تسهیلگری در حاشیه شهرهای دوگنبدان و یاسوج خبر داد. حجت الاسلام سید علی فتح میرمحمدی در نشست شورای اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد از شناسایی ۱۶ نقطه حاشیه نشین و کم برخوردار در استان خبر داد و گفت: بازدید های میدانی در این […]

دفاتر تسهیلگری در حاشیه شهرهای دوگنبدان و یاسوج تاسیس می شود

 مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کهگیلویه و بویراحمد از تاسیس دفاتر تسهیلگری در حاشیه شهرهای دوگنبدان و یاسوج خبر داد.

حجت الاسلام سید علی فتح میرمحمدی در نشست شورای اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد از شناسایی ۱۶ نقطه حاشیه نشین و کم برخوردار در استان خبر داد و گفت: بازدید های میدانی در این راستا ادامه دارد.
وی با بیان اینکه یکی از جدی ‌ترین چالش های اجتماعی در شهرهای بزرگ استان حاشیه نشینی است، عنوان کرد: اطلاعات گردآوری شده از سوی دفاتر تسهیلگری کمک خوبی برای شناخت و کاهش مشکلات محله‌ های مسئله‌ دار است.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کهگیلویه و بویراحمد، تصریح کرد: طرح تأسیس دفاتر توسعه اجتماعی و تسهیل‌گری از اواخر سال ۹۷ و با هدف کاهش آسیب‌ ها و شناسایی ظرفیت ‌های محلات به صورت پایلوت در ۱۰ استان آغاز شده است.
میرمحمدی اظهار کرد: نقش و مشارکت مردم در راستای توانمندسازی و ارتقای بافت‌ های فرسوده نتایج مثبتی به دنبال دارد.
به گزارش ایسنا، وی به ضرورت توجه به نظرات کارشناسی در تدوین و برنامه‌ ریزی در بهسازی و نوسازی بافت شهری اشاره کرد و ادامه داد: برنامه علمی در بحث ساماندهی مناطق حاشیه ‌نشین و به ‌روزرسانی مطالعات و نظرات کارشناسان در این زمینه ضروری است.
منبع: ايسنا