دشتستان ۱۴۰۰ بافنده فرش دارد

مهر 18, 1400
16 بازدید

 رئیس اداره صنعت ،معدن و تجارت شهرستان دشتستان از فعال بودن ۱۴۰۰ بافنده در زمینه فرش دستباف، تابلو فرش و گلیم دراین شهرستان خبر داد. شهسوار قایدی با اشاره به جمعیت قابل توجه بافندگان فرش در شهرستان دشتستان اظهار کرد: با وجود فعالیت بانوان در هنر بافندگی فرش در دشتستان علاوه بر کمک به درآمد […]

دشتستان ۱۴۰۰ بافنده فرش دارد

 رئیس اداره صنعت ،معدن و تجارت شهرستان دشتستان از فعال بودن ۱۴۰۰ بافنده در زمینه فرش دستباف، تابلو فرش و گلیم دراین شهرستان خبر داد.

شهسوار قایدی با اشاره به جمعیت قابل توجه بافندگان فرش در شهرستان دشتستان اظهار کرد: با وجود فعالیت بانوان در هنر بافندگی فرش در دشتستان علاوه بر کمک به درآمد باعث اشتغال زایی در خانوارها و فراهم کردن زمینه حمایت از قشر بانوان را فراهم کرده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر  ۲۰۰۰ بافنده فرش در شهرستان حضور دارند اضافه کرد: از این تعداد بافنده فرش در شهرستان دشتستان ۱۴۰۰ بافنده آن فعال هستند.

رئیس اداره صنعت ،معدن و تجارت شهرستان دشتستان از تولید ۶۰۰ متر مربع فرش به همت بافندگان این شهرستان در شش ماهه سالجاری خبر داد و تصریح کرد: همواره با تامین مواد اولیه از سوی اتحادیه و ارائه تسهیلات سعی در برطرف کردن مشکلات این قشر خواهیم کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره صنعت،معدن و تجارت شهرستان دشتستان، قایدی در خصوص آمار بافندگان فرش بیمه شده گفت: ۳۳۰ نفر از بافندگان فرش بیمه تامین اجتماعی و ۴۰۰ نفر بیمه روستایی هستند.

منبع: ايسنا