دستگیری قاچاقچی پرندگان شکاری در سنندج

مهر 14, 1400
19 بازدید

 رییس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان سنندج از دستگیری قاچاقچی پرندگان شکاری در این شهرستان خبر داد. فؤاد مصطفی نژاد در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: با رصد اطلاعاتی و استفاده از گزارش همیاران محیط‌زیست، یک قاچاقچی که قصد صید، زنده گیری و فروش پرندگان شکاری را داشت، شناسایی و در لحظه ارتکاب به […]

دستگیری قاچاقچی پرندگان شکاری در سنندج

 رییس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان سنندج از دستگیری قاچاقچی پرندگان شکاری در این شهرستان خبر داد.

فؤاد مصطفی نژاد در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: با رصد اطلاعاتی و استفاده از گزارش همیاران محیط‌زیست، یک قاچاقچی که قصد صید، زنده گیری و فروش پرندگان شکاری را داشت، شناسایی و در لحظه ارتکاب به جرم  در مناطق و زیستگاه های شهرستان سنندج دستگیر شد.

وی تصریح کرد: محیط بانان این اداره یک متخلف که قصد زنده گیری وخرید وفروش پرندگان شکاری با ارزش استان کردستان و انتقال آن به استان‌های جنوبی و در نهایت کشورهای حاشیه خلیج‌فارس را داشت در حین صید دستگیر کردند.

رییس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان سنندج افزود: همچنین در بازرسی به عمل آمده سه قطعه کبوتر چاهی که به عنوان طعمه استفاده می کرد نیز کشف و ضبط شد.

وی خاطرنشان کرد: با عنایت به اینکه عمل ارتکابی این افراد بر اساس قوانین شکار و صید جرم محسوب می‌شود، پرونده این متخلفین پس از تنظیم صورت‌جلسه اولیه به مراجع قضایی ارجاع شد و قاضی پرونده نیز با توجه به حساسیت موضوع فوراَ حکم را صادر کرده و فرد خاطی به پرداخت ۶۱ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال جریمه نقدی محکوم شد.

مصطفی نژاد یادآور شد: پرندگان شکاری جز گونه های در خطر انقراض بوده که تحت حمایت ویژه سازمان حفاظت محیط زیست قرار دارند. لذا از تمامی دوستداران محیط زیست خواستاریم هرگونه زنده گیری و آسیب به این پرندگان را به نزدیکترین اداره محیط زیست یا به سامانه ۱۵۴۰ اطلاع دهند.

منبع: ايسنا