دستور رییس سازمان محیط زیست برای تشکیل کارگروه ارتقای حمایت‌های قانونی از محیط بانان

آذر 2, 1400
20 بازدید

رئیس سازمان حفاظت محیط‌ زیست در نخستین نشست سراسری فرمانده یگان حفاظت محیط‌ زیست سراسر کشور، دستور تشکیل کارگروهی برای ارتقای حمایت‌های قانونی ازمحیط بانان سراسر کشور را صادر کرد. به گزارش ایسنا علی سلاجقه در نشست و گفت وگوی برخط رئیس و معاونان سازمان حفاظت محیط‌ زیست با فرماندهان یگان حفاظت محیط‌ زیست سراسر کشور […]

دستور رییس سازمان محیط زیست برای تشکیل کارگروه ارتقای حمایت‌های قانونی از محیط بانان

رئیس سازمان حفاظت محیط‌ زیست در نخستین نشست سراسری فرمانده یگان حفاظت محیط‌ زیست سراسر کشور، دستور تشکیل کارگروهی برای ارتقای حمایت‌های قانونی ازمحیط بانان سراسر کشور را صادر کرد.

به گزارش ایسنا علی سلاجقه در نشست و گفت وگوی برخط رئیس و معاونان سازمان حفاظت محیط‌ زیست با فرماندهان یگان حفاظت محیط‌ زیست سراسر کشور که صبح امروز در سالن جلسات سازمان برگزار شد، خواستار افزایش تلاش‌ تمام ارکان سازمان برای پیشبرد سریع امور محیط‌ زیست کشور شد.

وی ضمن مهم برشمردن جایگاه شغل محیط‌بانی در حفظ و صیانت از منابع تنوع زیستی کشور گفت:از آنجایی که محیط‌بانان جزء بدنه اصلی سازمان به شمار می‌آیند، اهمیت توجه به آنان را دوچندان می‌کند و ما هم در جریان دغدغه‌ها و مشکلات آن‌ها هستیم. تلاش خواهیم کرد در جهت رفع این موانع اقدامات مؤثری صورت بگیرد.

رئیس سازمان حفاظت محیط‌ زیست با اشاره به مشکلات محیط‌بانان در خصوص جایگاه قانونی در انجام مأموریت‌ها گفت: یکی از مواردی که باید مورد پیگیری قرار گیرد،هماهنگی و برگزاری نشست با فرمانده نیروی انتظامی خواهد بود که امیدواریم با این با همفکری و در چارچوب قوانین برای محیط‌بانان شرایط و بستر قابل قبولی فراهم کنیم و آنان بتوانند با خیالی آسوده در مأموریت‌های خودشان با حمایت قانونی مؤثر در جهت برنامه‌های تدوینی قدم‌های خوبی بردارند.

وی ضمن اشاره به وضعیت معیشت محیط‌بانان و سایر افراد شاغل در سازمان گفت: یکی از موارد مهمی که نیاز به برنامه‌ریزی و توجه است و باید به آن نگاه ویژه‌ای بشود مقوله بهبود وضعیت معیشت پرسنلی است که حتماً در نظر داریم با برنامه‌ریزی‌های که صورت خواهد گرفت، بتوانیم بخشی از این مشکلات را مرتفع کنیم تا همکاران بدون دغدغه در جهت خدمتگزاری و انجام امور محوله گام‌های مؤثری بردارند.

سلاجقه با اشاره به بحث به‌روزرسانی تجهیزات برای محیط‌بانان سراسر کشور اظهارکرد: نگاه و هدف ما این است بتوانیم با بسترسازی و استفاده از ظرفیت‌های مطلوب برای محیط‌بانان ازجمله تأمین تجهیزات خودرویی و موتوری به‌روز، کارآمد و سازگار با شرایط و مناطق مختلف کشور فراهم شود.

وی در ادامه با توجه به مباحثی که به‌عنوان خلأ قانونی در این جلسه مطرح شد، گفت: از همکاران خود می‌خواهم با تشکیل کارگروهی باهدف اصلاح قانون حمایت از محیط‌بانان و تدوین آئین‌نامه‌ای برای طرح در مجلس که بتواند در ارتقای موارد حمایت‌های  قانونی به‌عنوان پشتوانه کاری برای محیط‌بانان اقدام کنند تا به دولت و مجلس ارائه شود. 

رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست در خصوص تجهیز پاسگاه‌های محیط‌بانی سراسر کشور، گفت :تلاش خواهیم کرد با تأمین اعتبار برای  تجهیز پاسگاه‌ها که به‌صورت فاز به فاز خواهد بود به اجرا بگذاریم تا شاهد مرتفع شدن این بخش هم باشیم .

سلاجقه در خصوص ارتقای جایگاه سازمان حفاظت محیط‌ زیست تصریح کرد: همه ما مکلف هستیم که در جهت ارتقای جایگاه سازمان حفاظت محیط‌زیست تلاش کنیم و از همکاران می‌خواهم ما را دررسیدن به این جایگاه یاری کنند.

در بخش دیگری از این نشست علی‌اصغر دانشیان – معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط‌زیست – در خصوص ساماندهی و وضعیت استخدامی ۲۷۵ محیط‌بانان شاغل   گفت: با حمایت‌های دکتر سلاجقه و پیگیری‌های صورت گرفته در خصوص ساماندهی این نیروها همان‌طور که پیشتر در خبرها اعلام‌شده بود با نشست‌هایی که با سازمان امور استخدامی داشتیم امیدواریم با حمایت مجلس و سازمان امور استخدامی کشور بتوانیم در جهت تبدیل وضعیت استخدامی این عزیزان قدم‌های خوبی برداریم.

وی در خصوص اقدامات رفاهی  بر اساس قانون و بضاعت سازمان اظهارکرد: تا امروز هر آنچه در چارچوب قانون و بودجه به ما اجازه می‌داد در حق همکاران سخت‌کوش و زحمتکش انجام داده‌ایم و اگر هم کاستی‌هایی باشد به دلیل شرایط و امکاناتی است که در اختیار سازمان بوده است و امیدواریم به لطف خدا و حمایت دولت و پیگیری‌های رئیس سازمان  شاهد بهبود شرایط باشیم .

در بخش آغازین این نشست سرهنگ جمشید محبت‌خانی – فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط‌ زیست – به بیان گزارش عملکرد این یگان پرداخت و خواستار فراهم شدن زمینه دیدار خانواده معزز شهدا و جانبازان و محیط‌بانان با مقام معظم رهبری، تهیه و تدوین آئین‌نامه انضباطی محیط‌بانان، فراهم شدن نشست با دستگاه قضاء جهت حمایت‌های قانونی از محیط‌بانان و برگزاری مجدد دوره‌های آموزشی محیط‌بانان در دانشکده محیط‌ زیست به‌صورت حضوری شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان حفاظت محیط‌زیست، در این جلسه فرمانده یگان استان‌های قم، قزوین، گیلان و مشهد به بیان چالش‌ها، مشکلات همچنین ارایه پیشنهادهایی برای بهبود مسائل محیط‌بانان در مناطق مختلف کشور پرداختند.

انتهای پیام