دستور استاندار کهگیلویه و بویراحمد برای پس گرفتن شکایت دستگاه‌های دولتی از خبرنگاران

مرداد 16, 1400
48 بازدید

 استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: به مناسبت روز خبرنگار هر دستگاه و سازمان دولتی که از رسانه‌ها و خبرنگاران شکایت دارد به احترام این روز و این حرفه مقدس شکایت خود را از دستگاه قضایی پس بگیرد و رضایت دهند. «حسین کلانتری» امروز ۱۶ مرداد ماه ۱۴۰۰ در نشست با اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات […]

دستور استاندار کهگیلویه و بویراحمد برای پس گرفتن شکایت دستگاه‌های دولتی از خبرنگاران

 استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: به مناسبت روز خبرنگار هر دستگاه و سازمان دولتی که از رسانه‌ها و خبرنگاران شکایت دارد به احترام این روز و این حرفه مقدس شکایت خود را از دستگاه قضایی پس بگیرد و رضایت دهند.

«حسین کلانتری» امروز ۱۶ مرداد ماه ۱۴۰۰ در نشست با اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات استان کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت ۱۷ مرداد و روز خبرنگار ضمن تبریک ۱۷ مرداد و روز خبرنگار افزود: تلخ است که مدیر دستگاهی از رسانه شکایت کند اما گاهی از سوی برخی رسانه ها حریم‌ها شکسته می شود و حُب و بُغض دیده می شود البته با انتقاد دلسوزانه و کارشناسانه مدیر می‌تواند عیب و ایرادهای خود را پیدا کند و جهت رفع آنها اقدام نماید و اکثر رسانه های استان عملکرد خوبی دارند.

وی اظهار کرد: نامگذاری روز خبرنگار در روز شهادت شهید صارمی پرمعناست چرا چه خبر نگار راهی را برای روشنگری هدایت بشر دفاع از حق و مظلوم انتخاب کرده است و شهید صارمی به جرم عمل کردن صادقانه و انعکاس حق برای بیان واقعیت به شهادت رسیدند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: خبرنگاری شغل مقدسی است و عموم قشر خبرنگار این تقدس را رعایت می کنند.

کلانتری با بیان اینکه متنوع بودن و فراوانی بالای خبرنگاران استان کهگیلویه و بویراحمد را به فال نیک می‌گیریم، تصریح کرد: خبرنگاران جوان فعال مطالبه‌گر و پر انگیزه در این استان وجود دارد که حرکت توسعه را سرعت می دهد، مطالبات و مشکلات مردم را مطرح می‌کنند و خدمات نظام را منعکس می نمایند.

وی ادامه داد به علت شرایط کرونایی نتوانستیم این مراسم ویژه برای روز خبرنگار و حضور داشته باشیم اما با رعایت پروتکل های بهداشتی و با محوریت فرمانداران و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از این قشر زحمتکش تجلیل خواهد شد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد عملیات ساخت ساختمان فرهنگی و مطبوعاتی خانه مطبوعات استان کهگیلویه و بویراحمد شروع شده، تا جایی که امکان داشته باشد این ساختمان را به روز تجهیز خواهیم کرد و در هفته دولت نیز به بهره‌برداری می‌رسد.

کلانتری با اشاره به پرداخت تسهیلات بانکی به خبرنگاران تاکید کرد: تسهیلات بانکی ارزان قیمت به خبرنگاران استان پرداخت می شود.

وی اظهار کرد: یکی از مهمترین مسائل حرفهای آموزش است در همین راستا در جهت آموزش خبرنگاران حمایت و کمک خواهیم کرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در خصوص صاحب خانه شدن خبرنگاران استان تصریح کرد: تا زمانی که در استان کهگیلویه و بویراحمد هستند کمک می‌کنم تا شرایط و زمینه صاحبخانه شدن خبرنگاران استان فراهم شود.

کلانتری در رابطه با آگهی دستگاه های دولتی به رسانه ها وی ادامه داد: ادارات و دستگاه‌های دولتی آگهی‌های خود را از طریق اداره کل ارشاد و سامانه مربوطه به رسانه ها واگذار کنند.

وی در خصوص وضعیت شرایط کرونایی استان تاکید کرد: اگر بیمارستان نرگسی گچساران را اندازه نمی‌شد هم اکنون با مشکلات جدی مواجه می شدیم، کادر درمان استان تلاش زیادی دارند و فشار سنگینی را تحمل می کنند اما در استان کهگیلویه و بویراحمد مشکل تخت، دارو و امکانات برای بیماران کرونایی نداریم و در صورتی‌که پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشود جمعیت زیادی از استان گرفتار کرونا می‌شوند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: این استان دارای قابلیت ها و ظرفیت های بالایی است و می‌تواند بهتر از این در سطح کشور بدرخشد البته نیاز به هماهنگی، هم افزایی و همدلی لازم جهت استفاده از این منابع و ظرفیت‌ها در حوزه‌های مختلف دارد.

همچنین سید داود موسوی منش، رئیس خانه مطبوعات استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: ۱۷۱ خبرنگار شامل ۱۵۶ خبرنگار اصلی و ۱۵ خبرنگار افتخاری عضو خانه مطبوعات استان کهگیلویه و بویراحمد هستند همچنین ۲۰۳ رسانه شامل نمایندگی ۱۴خبرگزاری، ۱۰۹ پایگاه خبری، ۵ روزنامه استانی، ۴۵ روزنامه دارای پروانه نمایندگی، ۲۱ نشریه مکتوب و ۹ نشریه الکترونیکی برخط رسمی و دارای مجوز در این استان فعالیت دارند.

وی افزود: رسانه ها در رفع مشکلات، آرامش و امیدآفرینی در سطح جامعه و استان نقش مهمی دارند اما متاسفانه اکثر این قشر زحمت کش که درد و مشکلات دیگران را پیگیری و رفع می کنند، خود با مشکلات مالی مواجهند و انتظار داریم که مسئولان مشکلات این قشر فرهیخته را پیگیری و مرتفع کنند.

موسوی منش اظهار کرد: مسکن یکی از مهمترین مشکلات خبرنگاران استان کهگیلویه و بویراحمد است که امیدواریم در این زمینه فکری اساسی شود.

رئیس خانه مطبوعات استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در صورت امکان و با هماهنگی شورای هماهنگی بانک‌های استان به خبرنگاران استان تسهیلات قرض الحسنه و ارزان قیمت به این قشر زحمت کش پرداخت شود.

موسوی منش تصریح کرد: با توجه به اینکه در روزهای پایانی دولت تدبیر و امید و در آستانه ۱۷ مرداد روز خبرنگار قرار داریم از ادارات و دستگاه‌ها اجرایی خواسته شود که مطالبات رسانه ها را پرداخت کنند.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه در آستانه ۱۷ مرداد و روز خبرنگار قرار داریم در راستای حمایت از خبرنگاران به همه‌ مدیران اعلام‌ شود در صورتی که از رسانه‌ای شکایت کرده‌اند، نسبت به رضایت و پس گرفتن آن اقدام کنند. هرگاه بین مدیران دستگاه‌های اجرایی و رسانه ای اختلاف ایجاد می شود تنها راه را در شکایت قضایی نبینند و طبق قانون مطبوعات عمل کنند.

گفتنی است که مدیرکل و معاون فرهنگی و مطبوعاتی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست حضور داشتند.

منبع: ايسنا