در مسکنِ ملی مشکل “سهم آورده متقاضی” نخواهیم داشت

آذر 22, 1400
10 بازدید

ایسنا/کرمانشاه معاون عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: با توجه به اینکه فقط متقاضیانی در طرح مسکن ملی شرکت داده می شوند که از همان ابتدای کار توانایی مالی جهت تامین بخشی از سهم آورده را داشته باشند، در این طرح دیگر مشکلی به اسم عدم تامین سهم آورده متقاضی نخواهیم داشت. مهرداد سالاری، امروز(ششم اسفند) در آیین […]

در مسکنِ ملی مشکل "سهم آورده متقاضی" نخواهیم داشت

ایسنا/کرمانشاه معاون عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: با توجه به اینکه فقط متقاضیانی در طرح مسکن ملی شرکت داده می شوند که از همان ابتدای کار توانایی مالی جهت تامین بخشی از سهم آورده را داشته باشند، در این طرح دیگر مشکلی به اسم عدم تامین سهم آورده متقاضی نخواهیم داشت.

مهرداد سالاری، امروز(ششم اسفند) در آیین کلنگ زنی پروژه 1064 واحدی تعاونی کارکنان شهرداری که با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، با اشاره به برنامه ریزی استان برای ساخت 17 هزار واحد مسکن ملی گفت: در حال حاضر ساخت پروژه پنج هزار واحدی بنیاد شهید و نیز برخی پروژه های دیگر مسکن ملی در استان اجرایی شده است.

وی با بیان اینکه مخاطب واحدهای مسکن ملی دهک های میانی و پایین جامعه هستند، گفت: تفاوت هایی میان این طرح با طرح مسکن مهر وجود دارد، از  جمله اینکه برخلاف طرح مسکن مهر در این طرح فقط متقاضیان موثر شرکت می کنند، یعنی کسانی که توانایی مالی جهت تامین سهم آورده خود را دارند.

سالاری گفت: در این پروژه افراد هنگامی که ثبت نامشان قطعی شد باید ابتدا بخشی از سهم آورده را جهت ساخت مسکن در بانک مسکن سپرده گذاری کنند.

این مسئول تصریح کرد: بعد از سپرده گذاری متقاضیان، تسهیلات بانکی هم همزمان با آورده متقاضیان به پروژه تزریق خواهد شد و در این اینصورت کارهای پروژه با پیشرفت خوبی انجام می شود.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه اظهار کرد: با این اقدامات دیگر مشکلی بابت کمبود منابع مالی و عدم تامین سهم آورده توسط متقاضیان نخواهیم داشت.

وی افزود: از طرفی در اجرای این پروژه صدور پروانه و کارهای مربوط به نظام مهندسی با 50 درصد تعرفه ها انجام شده است.

سالاری تصریح کرد: همچنین خدمات زیرساختی تا خود پروژه تماما بصورت رایگان انجام خواهد شد و بحث تامین زمین هم بگونه ای در حال انجام است که دغدغه ای برای متقاضیان وجود نداشته باشد.

این مسئول گفت: در بحث تامین زمین چه زمینی که توسط راه و شهرسازی تامین شده و چه زمینی که توسط تعاونی ها تامین می شود، متقاضیان لازم نیست ابتدای کار مبلغی پرداخت کنند.

سالاری در پایان از تکمیل بسیاری واحدهای مسکن مهر خبر داد و افزود: بسیاری از این واحدها در هفته های آینده به بهره برداری می رسد.

انتهای پیام